Belföld

Az ALDE két kézzel fogja megszavazni a bizalmatlansági indítványt

2020.08.31 - 06:07

'Mi, ALDE-sek, 2 kézzel fogjuk megszavazni az indítványt! Sajnáljuk, hogy nem jött korábban, ennek valószínűleg az volt az oka, hogy nem akarták súlyosbítani az egészségügyi helyzetet az országban. Egészségügyi válsággal vagy anélkül, ennek a kormánynak távoznia kell' - vélekedik Tăriceanu.

A pártelnök ugyanakkor nem biztos a hétfői szavazás kimenetelében, mert szerinte a Nemzeti Liberális Párt (PNL) 'a kormány minden erőforrását bevetette annak érdekében, hogy megvásárolja a törvényhozókat és hatalmon maradjon.'


AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Magyar: nem támogattuk a PSD-AUR előterjesztést

Elfogadott szavazástechnikai manővert alkalmazott az RMDSZ amikor a bizalmatlansági indítványról kellett szavazni.
Külföld

Megbukott Olaf Scholz német kancellár

207 képviselő támogatta 394 nem támogatta, 116-an tartózkodtak.
Belföld

Az alkotmánybíróság elé viszik az adóemeléseket

Előbb bizalmatlansági indítványt akart a megszorításokkal tűzdelt intézkedéscsomagért felelősséget vállaló kormány ellen az USR, de nem lesz meg a szükséges szavazatszám, úgyhogy az alkotmánybíróság elé viszik a törvényt.