Szerdán késő délután, 18 óra 30 perc körül csaptak fel a lángok Avasújvárosban: előbb egy gépkocsiban, de a tűz gyorsan átterjedt a garázsra is — illetve fennállt a veszélye, hogy továbbterjed a közelben lévő lakóházakra is.
A helyszínre elsőként a helyi önkéntes tűzoltócsapat érkezett és mire a katasztrófavédelmi felügyelőség avasfelsőfalui bázisáról kiérkezett a két oltóegység, ők már körülhatárolták (lokalizálták) a lángokat és sikerült is gyorsan eloltani azokat, mielőtt még nagyobb baj lett volna.
A kiérkezett rohammentőre szerencsére nem volt szükség, senki nem sérült meg, azonban a gépkocsi szinte teljesen, a garázs pedig körülbelül 20 négyzetméteren kiégett. A tüzet a gépkocsi rövidzárlata miatti szikrák okozták.
Az avasújvárosi önkéntes lánglovagok azonban nem csak eloltották a tüzet, de az oltást követő roncs–romeltakarításban is egy emberként vettek részt.
Szabó Kinga Mária
(Fotók: Szamos Katasztrófavédelmi Felügyelőség)