Átlövő nélkül várja Istrate az idényrajtot

2015.08.29 - 17:31

Nyíregyházán játszott felkészülési meccset a Szatmárnémeti VSK kézilabdacsapata. Istrate legénysége három góllal vesztett a nyírségiek otthonában, csütörtökön játsszák a visszavágót.

Lupşe után Mureşan is lesérült az elmúlt hétvégén, így a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata gólerős átlövő nélkül maradt a vasárnapi másodosztályos idényrajtra. Az újonc Lupşe már másfél hete fájlalja a vállát, a nagybányai tornán sérült meg. Az elmúlt péntektől viszont Mureşan is hasonló gondokkal küzd, így mindkét játékos csak néhány percnyi játékidőt kapott a csapat legutóbbi barátságos mérkőzésén, Nyíregyházán.

A szatmári alakulat egyébként péntek este a magyar másodosztályos Nyíregyházi KC otthonában játszott felkészülési mérkőzést. Nicolae Istrate edző legényei a 14. percben még 7–4-re vezettek, de a 21. percben 10–10-ről átvették az irányítást a hazaiak. A nyírségiek a szünetig három gólra növelték előnyüket (17–14), amit a meccs végéig megőriztek (30–27).

„Nagyon jó mérkőzés volt, egy szolid, jó ellenféllel, amelynek magas játékosai vannak” — értékelt Istrate, aki elmondta, ezen a találkozón az eredmény kevésbé foglalkoztatta. „Vezettünk az első húsz percben, majd ők vették át az irányítást, de a fiúk tartották a tempót, így nagy különbséget sem tudott kidolgozni az ellenfél. De most sokkal jobban foglalkoztatott az, hogy lássam, kire számíthatok a bajnokságban. Szeptember 6-án már kezdődik a bajnoki idény, és még nem látom a kezdőcsapatom. Ráadásul az átlövők is lesérültek. Továbbra sincs bal kezes szélsőm. Így nehéz feladat vár ránk a bajnokságban” — panaszolta a szakvezető.

Mint ismeretes, az férfi kézilabda A-osztályos bajnokság szeptember 6-án kezdődik. A román szövetség csak ma délelőtt, 11 órakor sorsolja ki a bajnokság versenyprogramját, így a csapatok még azt sem tudják, hogy hétvégén hol fognak játszani és mennyi pénzt kell elkülönítsenek az első forduló mérkőzésére (a hazaiakra hárul a rendezési költség, a vendégcsapatnak utazási költségek fedezésére kell pénzt szereznie). Ugyanakkor vélhetően valamelyik csapatnak csak egy héttel később kezdődik a bajnokság, ugyanis a B-csoportba (itt szerepel a VSK is) 13 csapatot sorolt a román szövetség. Istrate azt mondta, nem bánná, ha éppen a VSK lenne a szabadnapos az első fordulóban, de akkor egy barátságos mérkőzést szeretne játszani. Addig a szatmári alakulatnak még lesz legalább egy felkészülési meccse, ugyanis csütörtökön 17.30 órától a nyíregyháziakat fogadják a Both Katalin Sportteremben.

Felkészülési mérkőzésen

Nyíregyházi KC – Szatmárnémeti VSK 30–27 (17–14).

VSK: Cioroiu (10 védés), Pogyină (4), Merlă (3) – Rogoz (9 gól), Varga (7), Ungar (5), Alisie (3), Morar (2), Pop (1), Baros, Mateş, Lupşe, Mureşan, Petruş.