Zökkenőmentesen, az utóbbi évek hagyományát követve egy tartózkodás mellett fogadták el a nagykárolyi tanácsosok a város erre az évre vonatkozó költségvetését.
Ilie Ciută tartózkodott, s tette ezt annak ellenére, hogy maga is jól átgondoltnak ítélte meg a városvezetés által előterjesztett tervezetet. A keddi tanácsülésen első napirendi pontként tárgyalták a város 2018-as költségvetését. A helyi önkormányzat 39,829 millió lejből gazdálkodik ebben az évben. Az összeg jelentős része, valamivel több mint 25 millió lej saját jövedelemből érkezik majd a városkasszába, míg az idei évben 4,269 millió lejt szánnak az önerőből finanszírozott fejlesztésekre, beruházásokra. A tanácsülés keretében felszólalt Bekő Tamás városmenedzser is. A szakember kifejtette, hogy úgy véli, egy óvatos, betartható büdzsét sikerült összeállítaniuk, amelyet, ha korrigálniuk kell, arra is lehetőségük lesz júliusban. Az adók visszaosztásából származó pénzek esetében is óvatosan nyilatkozott a városmenedzser: „Márciusban derül majd ki, hogy mit jelent pontosan az, hogy a tavalyi 16 százalékhoz képest idén csak tízet kapunk majd.”
A költségvetéshez Kovács Jenő polgármester is hozzászólt. Mint mondta, ez az utolsó olyan időszak, amikor jelentős európai uniós pénzekre lehet pályázni. Amennyiben sikerrel járnak — márpedig az előjelek igen kedvezőek erre vonatkozólag —, akkor több mint 20 vagy akár 25 millió euróból fejlesztenék tovább Nagykárolyt. A polgármester tájékoztatása szerint a Somos szabadidőközpont kialakítására vonatkozó projekt mellett a Mobilitási Projekt is jól áll, amely több nagyon fontos és érdekes újítást tartalmazó fejlesztést is magában foglal. Ott van még két fontos pályázat, amelyek révén uszoda, illetve egy korszerű sportközpont létesítésére készülnek, amely a városi stadion helyén épülne fel. Ez utóbbi projekt magában foglalja egy új könyvtár építését, valamint egy mélygarázs építését a városi kertészet helyén. Két másik fontos projekt is finisben van: az egyik a Simion Bărnuţiu Szakképző Líceum, míg a másik az 1-es Számú Általános Iskola korszerűsítésére vonatkozik, és ott van még a város közvilágítási rendszerének modernizálására, kibővítésére vonatkozó projekt is.
„Ha mindezzel végzünk, akkor Nagykároly városképe maximum négy éven belül teljesen átalakul. Egy korszerű, élhető és nagyszerű város képe rajzolódik ki a pályázataink révén. Bízom benne, hogy ha nyerünk, a megvalósítások mindenki elégedettségére szolgálnak majd” —nyilatkozta portálunknak Kovács.