Átgázolt a Rapidon a Szatmárnémeti VSK

2012.12.09 - 18:38

A Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata ötvenhárom pont különbséggel verte szombaton a Rapidot, a Nemzeti Liga 14. fordulójában. A mérkőzésen alig volt több mint száz néző.

Magukhoz tértek a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának játékosai, miután szombat délelőtt lemosták a pályáról a bajnoki ellenfelüket, a Bukaresti Rapid együttest. A Dan Fleşeriu, Cecilia Nastor edzőpáros tanítványai a Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén elszenvedett csúfos vereség után (81–51 az Aradi ICIM-mel) folytatta a szereplését a Nemzeti Ligában, de egy olyan ellenfél érkezett az Ady Endre utcai sportteremben, akit a papírforma szerint le kellett győzni. A Dan Militaru edző és csapata szombat reggel érkezett meg Szatmárnémetibe, így a fővárosi lányok a fáradság miatt alig álltak a lábukon. A palánkot még egyszerű helyzetekből sem találták el, így értelemszerűen a VSK-nak nem kellett túlságosan erőltetnie a játékot. Minden esetre Fleşeriu nem bízott semmit a véletlenre, és legjobbjaival, Utahya Drye-jal, Orosz Andreeávl, Khadijah Whittingtonnal, Anemarie Părău-val és Italee Lucasszal kezdett. Bár az első pontokat a bukarestiek kezdték (0–2), de a negyedik percben már 13 pont (17–4) volt a VSK előnye, a negyed végéig pedig huszonhéttel vezetett a hazai együttes (33–6). A második tíz percben Rada Giurgiu, Dara Kovacsevics, Szmutku Renáta, Szlimák Hajnalka, Shanika „Nip” Freeman felállásban játszott a VSK, de a fővárosiak is magukhoz tértek. Így a szatmáriak csak 32-re tudták vinni a különbséget a szünetig (57–25), de a fordulás után sem állt le a „masina”, harminckilenc pontos előnnyel zárták a harmadik negyedet (81–42). Innen nyilván csak az volt a kérdés, hogy a „piros–fehérek” megütik-e a százas határt. Másfél perccel a vége előtt Kovacsevicsnek becsúszott a kosara (100–52), majd ráadásként Szlimák rátett még kettőt, és a lefújás előtt Nagy Anita triplával zárta a meccset.

„Gratulálok a lányoknak, hogy összeszedték magukat az aradi vereség után. Tudtuk, ez a meccs akkor lesz nehéz, ha azzá tesszük. A lányok megértették, hogy nem szabad lazára engedni a tempót, mivel még van egy nehéz bajnoki mérkőzésünk, a jövő fordulóban Sepsiszentgyörgyön” – mondta a szombati találkozó után Fleşeriu.

A VSK december 15-én a Sepsiszentgyrörgyi Sepsi SIC otthonában játssza idei utolsó bajnoki mérkőzését. Azt követően, december 20-án hazai pályán fogadja a kupasorozat visszavágóján az Aradi ICIM-et.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 14. forduló

Szatmárnémeti VSK – Rapid 105–52 (33:6, 24:19, 24:17, 24:10).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (11, 8, 2), Orosz (6, 1, 1), Szlimák (2, 2, 5), Szmutku (2, 2, 5), Ivan (6, 2, 3), Kovacsevics (18, 5, 4), Nagy (3, 2, 0), Giurgiu (6, 3, 1), Whittington (8, 11, 2), Părău (5, 2, 3), Freeman (11, 6, 2), Lucas (21, 5, 1).