Astra–siker, ploieşti-i döntetlen, CFR–vereség, diósgyőri KO

2014.08.01 - 10:24

A Diósgyőr 5–1-es vereséget szenvedett a vendég orosz Kuban Krasznodar együttesétől a labdarúgó Európa Liga–selejtező harmadik fordulójának csütörtöki első mérkőzésén, a debreceni Nagyerdei Stadionban.

Az egyértelmű fölényben játszó vendégegyüttes az első félidő derekán kezdte meg a gólgyártást, a szünetig még csak két gólos előnyt gyűjtöttek be. A fordulást követően a DVTK azonnal szépíteni tudott, de egy perccel később Pereyra visszaállította a fort, a hajrában pedig még rúgtak kettőt, így még arra sem adtak esélyt a magyaroknak, hogy bizalommal utazzanak a jövő heti visszavágóra.

A román együttesek közül egyedül az Astra Giurgiu tudott győzni. Daniel Isăilă vezetőedző legénysége 3–0-ra verte a vendég Slovan Liberec együttest, ezzel továbbjutási esélyekkel utazhat a jövő csütörtöki retúrra. Faiat már a harmadik percben vezetéshez juttatta csapatát, majd a találkozó végéig a nigériai még kétszer betalált a második félidőben. A játék képét tekintve a Duna–parti együttes megérdemelten szerzett ilyen nagy arányú vezetést a visszavágó előtt, ugyanis a csehországi csapat technikailag semmit nem mutatott a csütörtöki meccsen.

A Petrolul Ploieşti is jól állt fel a Viktoria Plzen elleni meccsen, így látványos, jó iramú találkozót láthattunk az Ilie Oană Stadionban. A gólokra azonban a második félidőig kellett várni, amikor a csereként beálló veterán Adrian Mutu jutatta vezetéshez a Petrolult. Úgy tűnt, hogy a román csapat behúzza a mérkőzést, amikor a csehek egyik cseréje, Kolar egyenlített a hosszabbítás perceiben.

A Kolozsvári CFR Fehéroroszországban játszott a Dinamo Minszk vendégeként. Miriuţă László vezetőedző legénysége gyengén játszott, de szerencséjükre a házigazdák mezőnyfölénye csak egy gólt hozott, a második félidő elején.

A visszavágókat jövőhéten rendezik, amikor a DVTK, az Astra és a Petrolul idegenben lép majd pályára, míg a kolozsvári együttes a Constantin Rădulescu Stadionban vívhatja ki a továbbjutást.

Európa Liga, 3. forduló, első mérkőzés

Diósgyőri VTK – Kuban Krasznodar 1–5 (Bacsa 49. perc, illetve Ari 28., Ahmedov 40., Pereyra 51., Joaozinho 88., Bisztrov 90.)

Astra Giurgiu – Slovan Liberec 3–0 (Fatai 3. perc, 74., 81.)

Petrolul Ploieşti – Viktoria Plzen 1–1 (Mutu 75., illetve Kolar 90+2.)

Dinamo Minszk – Kolozsvári CFR 1–0 (Adamovic 54.).