Belföld

Arra szólította fel a híveket az ortodox egyház, hogy vegyék komolyan a járványt és hallgassanak az orvosokra

2021.10.20 - 09:52

Vasile Bănescu azzal kapcsolatban adott ki közleményt, hogy kedden Romániában ismét rekordot döntött a fertőzések és halálesetek száma.

A szóvivő felhívta a hívek figyelmét arra, hogy az intenzív terápiás kórházi részlegek már nem tudják ellátni a haldokló betegeket, a halottasházak is megteltek. Szerinte az 'abszurd összeesküvés-elméletek által táplált halálos szkepticizmus' miatt vált válságossá az egészségügy helyzete.

'Ilyen körülmények között mindegyikünknek az a sürgős és racionális kötelessége, hogy legalább az utolsó órában vegyük nagyon komolyan ezt a betegséget, és hallgassuk meg nagyon figyelmesen az orvosok és csakis az orvosok tanácsait, akiknek mély hálával tartozunk' - üzente az ortodox egyház szóvivője.

Szerdán az államfő tanácskozást tart a járvány kezelésében illetékes kormányzati tisztségviselőkkel. Klaus Iohannis államfő kedd este kijelentette, a tanácskozást azzal a céllal hívta össze, hogy meghozzák azokat a korlátozó intézkedéseket, amelyek a kialakult helyzetben még segíthetnek megvédeni a polgárok életét. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Juh- és kecskehimlő járványa fenyeget

Bár emberre nem terjed át, komoly gazdasági károkat okoz, mert az elhullási arány akár az 50–70 százalékot is elérheti.
Vidék

Román közösség vett észre magyar köztisztviselőt

Magasrangú egyházi kitüntetést kapott Béres Antal Lázári község polgármestere.
Szatmár megye

Itt a tavasz, tombolnak a jószágvészek

Sertéspestis-góc Batarcson, száj- és körömfájás-veszély Magyarország felől — utóbbi miatt igen szigorú szabályokat léptettek életbe mától.