Aranyérmet szerzett a szatmári atléta

2015.07.27 - 11:06

Szatmárnémeti legjobb felnőtt atlétáját továbbra sem hajlandó átigazolni a iaşi-i klubtól a Szatmárnémeti VSK vezetősége, így Nagy Attila bajnoki címét a moldovaiak ünnepelhetik.

Nagy fölénnyel nyert vasárnap késő délután Piteşti-en a felnőtt atléták országos bajnokságán a szatmárnémeti Nagy Attila, aki a 400 méteres gátfutás döntőben 51:99 másodperces idővel ért elsőként célba. A második helyen záró Dănilă Costin Ionuţ (CSU Piteşti) ideje 53 másodperc fölött volt.

A Szatmánémeti SK növendéke 3 évvel ezelőtt döntött úgy, hogy a CSM Iaşi-hoz igazol. Attila edzője, Fülöp György szerint ez volt élete egyik legrosszabb döntése, hiszen míg az ő keze alatt edzett a fiatal tehetség, az ideje mindig 51 másodperc alatt volt. A Iaşi-ban töltött idő alatt a jó szereplések elmaradtak és az edzések se tetszettek a szatmári fiúnak, így visszatért Szatmárnémetibe, hogy régi mesterével folytassa a munkát, amelynek meg is lett az eredménye.

Egy szlovákiai versenyen már 51 másodperces időt futott, 51:46-tal pedig a 3. helyen zárt a klubok Európa Kupa küzdelmében. Ezután Piteşti-en, a Romániai Internacionálén további két tizedet faragott az idejéből, majd ismét Piteşti-en állt rajthoz Attila, ahol sikerült majdnem fél másodperccel megközelíteni egyéni csúcsát, amelyet 2010-ben futott (50:33).

Sajnos Attila sikerét továbbra is a moldovai egyesület könyveli el, ugyanis Dorel Coica polgármester továbbra sem hajlandó zöld utat adni ahhoz, hogy a legsikeresebb szatmári atlétát szülővárosa klubjához, az adófizetők pénzéből fenntartott VSK-hoz igazolhassák.

A következő megmérettetés szombaton lesz esedékes a sportoló számára, ugyanis Piteşti-en rendezik a felnőtt Balkán-bajnokságot.