Aranyérmesek a Bulgăr-testvérek

2016.01.24 - 14:07

Kadett és felnőtt korosztályos versenyben szereztek aranyérmet a Bulgăr-testvérek, a Szatmárnémeti SK-Erdődi Cetate Heracle birkózói.

A Kisinyovban rendezett nemzetközi tornán Marius a kadettek 46 kilós küzdelmében volt a legjobb, bátya, Mădălin pedig a felnőttek 59 kilogrammos versenyét nyerte meg. A kadetteknél Pék Péter (69 kg) az 5. lett, Andrei Barbul pedig a legjobb nyolc között zárt. A felnőttek között Szabó Krisztán (75 kg) bronzérmet szerzett. A csapatteljesítmény tekintetében a Tudor Barbul, Szabó Ferenc edző legényei a 2. helyen zártak.

A szatmári legénységnek egyébként egy remek alkalom volt felkészülni a felnőtt bajnokságra, amelyet a hónap utolsó három napjában rendeznek Craiován. A szatmári alakulatot 7 sportoló fogja képviselni.