Aranyéremmel zártak a magyarok: Katinka duplázott

2013.08.05 - 14:19

Minden idők egyik legsikeresebb vizes világbajnokságát zárta a magyar úszócsapat a katalán fővárosban. Vasárnap Hosszú Katinka újabb vb–címet szerzett, a 400 méter vegyesen lett első.

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 400 méter vegyesen vasárnap, a barcelonai vizes világbajnokság zárónapján. A barcelonai vb-n 200 vegyesen szintén győztes, 200 pillangón pedig harmadik magyar versenyző elképesztő iramban úszta végig a távot, az első méterektől vezetett, s végül 4:30.41 perces idővel győzött, nyolc tizeddel megelőzve a második spanyol Mireia Belmonte Garciát. Hosszú ezzel pályafutása harmadik vb-győzelmét szerezte meg. „A végére annyira elfáradtam, attól féltem, be sem érek a célba – nyilatkozta Hosszú az MTI-nek. – Az tartotta bennem a lelket, hogy ha megérintem a falat, vége a világbajnokságnak, és boldogan megyek haza.” Ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsannak hatodikként csapott célba.

Ezzel minden idők egyik legsikeresebb vizes vb-jét zárta a magyar úszócsapat a katalán fővárosban, ahol a versenyzők összesen öt érmet – három aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot – szereztek. Így az éremtáblázat 5. helyén zártak, az amerikai (15 arany, 10 ezüst, 9 bronz), a kínai (14, 8, 4), az orosz (9, 6, 4) és a francia (4, 1, 4) küldöttségek mögött, ugyanakkor megelőzve az ausztrálokat (3, 11, 0). Az utolsó helyeket egy–egy bronzéremmel Finnország, Horvátország, Malajzia, illetve Trindad és Tobagó foglalja el, a románok nem szereztek érmet.

A zárónap szenzációját egyébként a 4x100 méteres férfi vegyesváltó döntője szolgáltatta, amelyet (értelemszerűen) az Egyesült Államok csapata nyert meg. Azonban a végén kizárták a tengeren túliakat, ugyanis az első váltás hibázott. Így először történt meg a versenyszámban, hogy nem az amerikaiak (vagy az ausztrálok) szerzik a vb–aranyat, ugyanis az aranyérem ezúttal – a kizárás után – a francia kvartetté lett, mely 13 századdal győzte le az ausztrálokat. A magyar staféta a 7. lett.