Aranyérem az ISDE-n

2016.10.17 - 12:14

A világ legnehezebb és legrégebbi enduro-versenyéb, az International Six Days Enduron aranyérmet szerzett a 3-as kategória E2-es géposztály versenyében a Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team motorosa, Gyenes „Mani” Emánuel (képünkön).

A spanyolországi Navarraban rendezett hatnapos viadalon Mani a 41. helyen zárt a 177 fős mezőnyben, viszont ez a pozíció és időeredmény aranyérmet ért a szatmárinak. Mani egyébként a Román Motoros Szövetség (FRM) licencével nevezett az egyéni versenyben, viszont egyedüli romániai pilótaként egymaga kellett megoldja a szervizelést. Magyarország csapata nyújtott ebben segítséget Maninak, aki hivatalos Facebook-oldalán meg is köszönte a műszaki támogatásukat.

Mani idén Magyarországon enduro- és endurokrossz-bajnokságot is nyert, két héttel ezelőtt pedig rali-világbajnoki futamon állt rajthoz Marokkóba. A navarrai futam volt az idei utolsó megméretettés, december végén ugyanis utazik Paraguayba, ugyanis január 1-jén Asunciónból rajtol el a Dakar-rali, amelynek mezőnye január 14-én fog az argentínai Buenos Airesben megérkezni.