Aranyérem a Royal Dance Club párosának

2016.03.02 - 08:05

A hétvégi bajnoki küzdelmekre készülő Ciprian Mariţa, Oana Bumba kettős aranyéremmel tért haza Váradszentandrásról. A Royal Dance Club párosa az Oradea Kupán lépett a táncparkettre.

Váradszentandráson, a 13. alkalommal kiírt országos tornán léptek táncparkettre a Szatmárnémeti Royal Dance Club sportolói, ahonnan végül egy arany-, két ezüst- és három bronzéremmel tértek haza. Az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle, Marius Iepure edzőnégyes tanítványai közül a hétvégi bajnoki küzdelmekre készülő Ciprian Mariţa, Oana Bumba kettős nyerte meg a 12–15 évesek nyílt sztenderd versenyét, míg a Mihnea Opre, Julia Chereji párost háromszor is dobogóra szólították a Bihar megyei településen: a 12–15 évesek között a második helyen zártak az open basic standard versenykategóriában, illetve bronzérmet szereztek az open latino és az open basic latino kategóriákban egyaránt. Ezüstérmet szerzett a Nagyváradi Stephany és a Royal Club párosa, Tóth Aramisz és Luana Arnăut, akik a 6–11 évesek open latino versenyében zártak a második helyen. A Denis Coşarca, Carina Cociota kettős a 12–15 évesek D-osztályos megmérettetésén szereztek bronzérmet.

Bejutottak kategóriájuk döntőjébe, de nem álltak dobogóra a Victor Lăzărescu, Georgiana Petrovai (12–15 évesek, hobbi kategória, 6. hely), illetve a George Petric, Ada Roşianău (10–11 évesek, tánciskola, 1 tánc, 4. hely) párosok.

A váradszentandrási versenyen egyébként mintegy 250 páros vett részt, a bírók sorában volt a Royal Dance Club edzője is, Ovidiu Ignat.

Hétvégén Bukarestben lépnek táncparkettre az egyesület sportolói. Értesüléseink szerint az Eduard Ignat, Luiza Jurcuţ és a Ciprian Mariţa, Oana Bumba kettősök fogják képviselni a szatmárnémeti egyesületet az év legfontosabb hazai sporttánc-eseményén.