Belföld

Arafat felhívása a lakossághoz: aki a COVID tüneteit észleli magán, ne menjen dolgozni, viseljen maszkot, teszteljen

2021.09.09 - 12:55

A katasztrófavédelmi főigazgatóság (DSU) vezetője rámutatott, sokan nem tesztelnek a tünetek megjelenésekor, nem fordulnak idejében orvoshoz, sőt akadnak, akik napokig bejárnak a munkahelyükre, mielőtt teszteléssel bebizonyosodik, hogy koronavírus-fertőzöttek.

"Ez nagymértékben megnehezíti a járvány terjedésének fékezésére irányuló küzdelmet" - hangsúlyozta Arafat.

A DSU vezetője felhívással fordult a lakossághoz, hogy akik a fertőzés tüneteit észlelik magukon, ne menjenek dolgozni, viseljenek maszkot és teszteltessék magukat. Ha az eredmény pozitív lesz, mielőbb értesítsék a háziorvost, vonuljanak elkülönítésbe, illetve szükség esetén kérjenek orvosi kivizsgálást, sok esetben ugyanis végzetes lehet, ha túl későn kezdik el a kezelést.

"Ezzel a vírussal nem szabad viccelni" - nyomatékosította Raed Arafat. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Bukarest: a mélybe zuhant a CFR-palota egyik liftje

A mélybe zuhant egy lift csütörtök reggel a bukaresti CFR-palotában. Heten voltak a lezuhant liftben, öt embert vittek kórházba
Szatmár megye

Emelkedik a COVID-19 és influenza esetszám Szatmárban

A Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szeptemberi jelentése szerint 318 új COVID-19 és 284 légúti fertőzéses, influenzás esetet regisztráltak, emellett oltási és megelőzési ajánlásokat tettek.
Külföld

Joe Biden koronavírusos lett

Koronavírussal fertőződött meg Joe Biden; az elnök lemondta szerdai kampányprogramját - közölte a Fehér Ház.