Aradon zárja az évet a VSK

2021.12.28 - 14:34

A karácsonyi rövid pihenő után máris munkához láttak a női kosárlabdázóink, és elutaztak Aradra, ahol szerdán pályára lépnek, hogy megmérkőzzenek egy „ősi” riválissal, az FCC Baschet UAV Arad együttesével.
A Román Kupa negyeddöntő első meccseit rendezik ezekben a napokban, a továbbjutás viszont csak a jövő év elején fog eldőlni, a visszavágó mérkőzést követően.
A két együttes a bajnokságban már harminckét mérkőzést játszott egymás ellen és 16–16 a megnyert és elvesztett meccsek mérlege. A Román Kupában viszont az aradi oldalra billen a mérleg nyelve, hiszen az eddigi négyből csak egy találkozót tudott megnyerni a VSK. Ez éppen a legutóbbi Arad-Szatmár kupapárharcon történt: a 2017–2018-as kiírás elődöntőjében 91–62-re nyert a VSK. A 2013-as oda-visszavágó negyeddöntőt viszont 43 pont különbséggel, kettős győzelemmel az Arad nyerte, a 2011-es fináléban pedig 22 pontos aradi siker született.
A mostani bajnoki szezonban már lejátszotta a két együttes az egymás elleni első találkozót, ami kisebb meglepetésre aradi, 75–64-es aradi győzelemmel zárult. Papíron ugyanis a VSK erősebb kerettel vágott neki az idénynek, azelőtt a Sepsit is simán verte idehaza. Részben a november 20-i vereség miatt kell most visszavágjon Miguel Lopez edző csapata, de a győzelemmel egy lépéssel közelebb kerül a VSK a kupasorozat elődöntőjéhez is.
A VSK legutóbb 2019-ben játszott kupadöntőt, akkor a Sepsi négy ponttal verte a Lopez által felkészített piros-fehéreket. Az ezt követő szezonban a negyeddöntőben, az elmúlt kiírásában pedig az elődöntőben verte a VSK-t a Sepsi.
Az aradiak legutóbb 2020-ban jutottak el a fináléig, őket is a háromszékiek verték, az elmúlt kiírásban viszont nem voltak a legjobb négy között.
A szerdai Arad – VSK találkozót 18 órától rendezik a Maros-parti város sportcsarnokában.

CSTBv CSU Olimpia Brassó – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC
A Sepsi – Brassó visszavágót december 30-án rendezik, a többi mérkőzést pedig január 5-én és 6-án.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.