Aradon is 4–1-es vereség

2015.11.29 - 10:17

Két mérkőzés alatt nyolc gólt kapott és csak kettőt rúgott a Szatmárnémeti Olimpia. Ha szombaton nem sikerül nyerni idehaza a tatrangiak ellen, akkor búcsút inthet a csapat a play-off-nak.

Sorozatban a második mérkőzését vesztette el a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata 4–1-re: a Chindia Târgoviştétől hazai pályán elszenvedett fájó vereség után, a 17. fordulóban, az Aradi UTA Bătrâna Doamnă elleni találkozón is térdre kényszerítette az ellenfél Csik Tibor edző legénységét.

A szombati találkozó első félidői teljesítményét illetően nem sok panasz lehet az Olimpia játékára, hiszen az erőviszonyok, illetve az idegenbeli szereplésre való tekintettel többnyire a védekezőjátékra rendezkedett be a szatmári csapat. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen 45 perc után változatlan maradt az eredményjelző tábla. Viszont fordulás után a hazaiak sokkal határozottabbak voltak és az 53. percben szerzett találat szárnyakat adott Nagy Roland vezetőedző legénységének: Strătilă 11-esből vette be Băican kapuját (1–0), majd nyolc perccel később Rus egy távoli találattal növelte kettőre a fort (2–0). A hajrában mindkét cserejátékos, Copil (3–0) és Man is gólt szereztek (4–0), majd a hosszabbításban Bura ismét betalált az aradi kapuba (4–1), akárcsak a odavágó, szatmári találkozón. Az ellenfél erejét jelezheti az is, hogy a negyedik aradi találatot szerző, 17 éves csatár elutazott Bolognába, ahol próbajátékon lesz néhány napig a nagy múltú olasz alakulat ificsapatánál.

Míg Nagy Roland elégedetten nyilatkozott a mérkőzés után, kifejtve, hogy az UTA elérte célját, és elviekben biztosította az első hatban való maradást, Csik Tibi aggodalmát fejezte ki, szerinte a csapata hullámvölgyben van, amiből sürgősen ki kell jöjjenek. „A második félidő játéka alapján el kell ismernem, hogy az UTA megérdemelten nyert. Sokkal erősebb a támadójátékuk is. Sajnos mi egy hullámvölgyben vagyunk, de bízom abban, hogy az év utolsó mérkőzésének kezdetéig a fiúk összeszedik magukat. Mindenképpen meg akarjuk nyerni a szombati találkozót, amit egy nagyon hosszú téli vakáció követ” — nyilatkozta Csik Tibi, akinek az aradi mérkőzésen nélkülöznie kellett a piros lapos Heilt és Chivarit, míg Sălăgeanu hátfájdalmakra panaszkodott, ezért hagyta ki az UTA elleni találkozót.

Szombaton a Tatrangi Unirea lesz az Olimpia vendége Szatmáron. Ez lesz az év utolsó mérkőzése. A szatmáriak nem engedhetnek meg maguknak újabb kudarcot, és — a jelenlegi helyzetet tekintve — a döntetlen sem elfogadható eredmény, ugyanis úgy teljesen leszakadnak az első hattól.

Liga 2, 2-es csoport, 17. forduló

Aradi UTA Bătrâna Doamnă – Szatmárnémeti FC Olimpia 4–1 (0–0).

Gólszerzők: Strătilă (53. perc – 11-esből), Rus (61.), Copil (78.), Man (89.), illetve Bura (90+1.).

UTA B. D.: Miron – Polgar, Gligor, Botiş, Burlă (Filaret, 83. perc), Strătilă (Man, 73.), Chindriş, Tănase, Hlistei, Rus (Copil, 62.), Curtuiuş.

Olimpia: Băican – Muntean, Tătaru, Mureşan, Iuhas, Takács (Cădar,63. perc), Villand, Rus, Bura, Faur (Boştină, 58.), Bâgiu (Kanalos, 58.).