Belföld

ANSVA: jelenleg 401 aktív sertéspestisgóc van Romániában

2021.08.13 - 16:12

Az intézmény jelenleg összesen 53.542 fertőzött sertést tart nyilván.

Az augusztus 6-12. közötti héten 97 új fertőzésgócot azonosítottak, a legtöbbet Teleorman megyében (33-at), Ialomiţa megyében (22-t) és Buzău megyében (6-ot). Ugyanebben az időszakban 29 gócot sikerült felszámolni, ezek közül 26-ot Bihar megyében.

Az ANSVA közleményében emlékeztetett, hogy 2019-től mostanig 3274 afrikaisertéspestis-gócot sikerült felszámolni.

Az afrikai sertéspestist okozó vírus jelenlétét legelőször 2017. július 31-én jelezték Romániában. Azóta a nyilvántartások szerint összesen 5832 vaddisznót fertőzött meg a kór 41 megyében. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.
Szatmár megye

Ne etessék meg vele kedvenceiket!

ANSVSA: visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.