Belföld

ANSVA: jelenleg 170 aktív sertéspestisgóc van Romániában

2021.07.23 - 12:40

Az intézmény összesen 46.203 fertőzött sertést tart nyilván.

Az ANSVA közleményében emlékeztetett, hogy 2019-től mostanig 3230 afrikaisertéspestis-gócot sikerült felszámolni.

Az elmúlt egy hétben 54 új gócot jegyeztek és 9-et számoltak fel.

Az afrikai sertéspestist okozó vírus jelenlétét legelőször 2017. július 31-én jelezték Romániában. Azóta a nyilvántartások szerint összesen 5811 vaddisznót fertőzött meg a kór 41 megyében.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.
Szatmár megye

Ne etessék meg vele kedvenceiket!

ANSVSA: visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.