Belföld

ANSVA: 30 új afrikaisertéspestis-gócot azonosítottak az utóbbi héten Romániában

2021.10.29 - 13:27

Az intézmény tájékoztatása szerint Fehér és Teleorman megyében két-két, Botoşani, Călăraşi, Dolj, Gorj, Maros, Prahova, Szilágy és Szatmár megyében egy-egy gócot azonosítottak.

Az utóbbi héten 30 fertőzésgócot sikerült felszámolni, így jelenleg 585 aktív gócot tartanak nyilván az országban.

Az afrikai sertéspestist okozó vírus jelenlétét legelőször 2017. július 31-én jelezték Romániában. Azóta a nyilvántartások szerint összesen 5895 vaddisznót fertőzött meg a kór 41 megyében. Az október 22-28. közötti héten tíz új fertőzést azonosítottak a vaddisznóállományban.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Új helyen támat a sertéspestis-veszély a megyében

Megszűntek az afrikai sertéspestis miatti korlátozások Érkőrösön, Reszegén és Turcon, de új biztonsági övezetek lettek kijelölve.
Szatmár megye

Segítség az állattartó gazdaságoknak

Az RMDSZ törvénycsomagot terjesztett be a sertés- és szarvasmarhatartók támogatására, valamint a sertéspestis elleni hatékonyabb fellépésért.
Szatmár megye

Ne etessék meg vele kedvenceiket!

ANSVSA: visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.