Belföld

ANM: Fokozott légköri instabilitás 23 megyében kedd estig

2021.06.08 - 09:01

Kedd délelőtt 11 órától este 9 óráig fokozott légköri instabilitásra lehet számítani az említett vidékeken, amely eredményeként záporok, zivatarok, felhőszakadások, gyakori villámlások, szélviharok várhatók, és jégeső is előfordulhat.

A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 25-30 litert négyzetméterenként, elszigetelten pedig a 40 litert is.

A riasztás alatt álló megyék a következők: Suceava, Neamţ, Maros, Hargita, Kovászna, Brassó, Bákó, Vrancea, Buzău, Prahova, Giurgiu, Dâmboviţa, Argeş, Teleorman, Olt, Vâlcea, Dolj, Gorj, Mehedinţi, Szeben, Fehér, Hunyad, Krassó-Szörény.

A meteorológusok ugyanakkor légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adtak ki az ország déli, középső és keleti részére, illetve a hegy- és dombvidékre, amely kedd reggeltől péntek estig érvényes.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.