Belföld

ANM: az ilyenkor megszokottnál hűvösebb lesz a következő két hétben

2021.10.12 - 06:24

Erdélyben és Máramarosban keddtől a hét végéig az ilyenkor megszokottnál alacsonyabb, 10-13 Celsius-fokos átlagos nappali csúcshőmérséklet várható. Jövő hétfőtől enyhe felmelegedés kezdődik, 15-17 Celsius-fokig nő a nappali csúcshőmérséklet. Éjszaka 2-5 fokig hűl a levegő, Kelet-Erdélyben akár fagyhat is. Elszórt esőzésekre ezen a héten lehet számítani.

A Bánságban és Körös-vidéken a hét folyamán 12-15 fokos nappali csúcsértékek várhatók, éjszaka 4-7 fok lesz. Október 18-ától 22-éig fokozatos felmelegedésre lehet számítani, 18-19 fokos maximumokkal és 7-9 fok körüli minimumokkal. Kedden, majd 14-e és 17-e között gyakrabban fog esni, jövő héten csak elszórt esőzések várhatók.

A hegyekben az évszakhoz képest hidegebb lesz, a nappali csúcshőmérséklet 2-5 fok között alakul, éjszaka akár mínusz 3 fokig is lehűlhet a levegő. Október 20-ától itt is enyhül az idő, nappal 7-8 fok, éjszaka 1-2 fok lesz. Kedden, csütörtökön és pénteken eső, havas eső, a gerinceken havazás várható. Október 17-e után csak elszórt esőzések fordulhatnak elő. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.