Belföld

ANM: A következő napokban kánikula lesz, majd enyhül a hőség

2021.07.12 - 13:06

A Bánságban és a Partiumban a következő napok kánikulát hoznak, 34-38 fokos maximumokkal és 20 fok körüli minimumokkal. Július 16-a és 25-e között enyhül a hőség, nappal 28-31, éjszakánként 17 fok körül alakul a hőmérséklet. Kiadósabb esőkre 15-e és 17-e között kell számítani, de helyi záporok utána is várhatók.

Erdélyben szintén kánikulával indul a hét, nappal 31-34 fokot mutatnak majd a hőmérők és éjszaka sem lesz hűvösebb 15-17 foknál. Július 16-a után kissé csökken a hőmérséklet, és 25-éig 28 fok körüli lesz a nappali maximum, 15-16 az éjszakai minimum. Nagyobb hozamú esőkre július 15-20-a között számíthatunk.

A hegyvidéken a következő napokban 23-24 fok valószínű a déli órákban, 15-16 fok éjszaka. Utána enyhe lehűlés várható, 20 fokos nappali és 12 fokos éjszakai átlagokkal. Légköri instabilitásra mindvégig számítani kell, főleg július 15-étől, amikor helyenként kiadós záporok zúdulhatnak le.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Elsősegélynyújtó pontok nyílnak Szatmáron a kánikula idején

A hőségriadó idején a lakosság kényelmét és biztonságát szem előtt tartva légkondicionált elsősegélynyújtó és hűsölőpontokat nyit meg a város több pontján Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala.