Szatmárnémeti

ANAF razziák: „Kell a pénz a lóvéra”

Fotó: anaf.ro
2022.05.19 - 10:39
Az állam költségvetését is megviseli a járvány után jött háborús válság, de neki szerencsére van honnan pénzt szereznie: ellenőrzéseket jelentettek be az adószedők, a feketéző ágazatokkal kezdik.

Kész, elfogyott a pénze az államnak, aktiválta az országos adóügynökség (ANAF) adószedőit: el kell kezdeni az ellenőrzéseket az adókerülésben magas kockázatot jelentő ágazatokban. Ilyeneknek tartja az ANAF az alkohol-kereskedelmet, az építkezést, a ruhanemű- lábbeli-forgalmazást, az építőanyag-forgalmazást, a nyersanyag-kitermelést, illetve a zöldség-gyümölcs-virág ágazatot.

Lucian Ovidiu Heiuş ANAF-elnök szerint az adóbeszedés mellett az adócsalás elleni küzdelem az ANAF egyik fő célkitűzése, valamint része az ő személyes küldetésének: „Határozott fellépésre van szükség a gazdaság ezen zsákutcájának a felszámolása érdekében, hogy a jobb adóbefizetési hajlandóság révén az állam biztosítani tudja a lakosság életszínvonalának javításához szükséges forrásokat.”

Kell a költségekre

Heiuş úgy gondolja, hogy az adófizetés egyben társadalmi felelősségvállalás is minden állampolgár számára, a nagyvállalatoktól kezdve a kisvállalkozókon át a magánszemélyekig. Mindenkinek tisztában kell lennie és meg kell értenie, hogy csakis a lehető legmagasabb szintű adóbeszedési sikeresség eredményez egészséges költségvetést. És ez kell ahhoz, hogy fedezve legyenek az állam működési költségei, különösen az olyan érzékeny ágazatokban, mint az oktatás, az egészségügy vagy az infrastruktúra.

A fokozott adóellenőri tevékenység mellett az adóügynökség elnöke ugyanakkor azt is sietett kijelenteni, hogy nem fogja tűrni az ellenőrző szervek visszaéléseit és nem fogja engedni, hogy ennek az intézménynek az imázsát bemocskolja egy maroknyi, erkölcsi korlátait átlépő ember – célozva itt az ANAF adóellenőreire.
„Mától elérhetővé teszem az adózók számára az elnöki kabinetben kicsengő 0723 568 179-es telefonszámot, amelyiket felhívva jelenthetik az ANAF ellenőreinek visszaélésszerű magatartását, a bejelentettek igazolásával és határozott megoldásával személyesen foglalkozom.” – jelentette ki Heiuş.

Princz Csaba

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Több mint nyolcezer lej volt a családok átlagjövedelme

A statisztikai hivatal közzétette méréseinek eredményét. Éves összevetésben a háztartások átlagjövedelme tavalyhoz képest 15,3 százalékkal nőtt.
Belföld

Nő a minimálbér és ennek jövedelemadó-mentes összege

Július elsejétől, tehát augusztusi kézhezvétellel, a jelenlegi 3.300 lejről 3.700 lejre nő a bruttó minimálbér. 200-ról 300 lejre emelik a bérek jövedelemadó-mentes hányadát. Lesz-e még egy minimálbér emelés 2025 január elsejétől?
Belföld

Nálunk a legnagyobb mértékű a drágulás

Március után áprilisban is 2,6% volt az éves infláció az Európai Unióban, ám Románia már a negyedik egymást követő hónapban a legmagasabb (5,9% - 6,2%) inflációval rendelkező tagállam.