Szatmárnémeti

Amikor Angel Dog terápiás kutyák is részt vesznek a tanórán

A szorongó, nehezen feloldódó gyerekek esetében például egy kutya nagyon jó hatást érhet el már az első alkalmak után is (Fotó: magánarchívum)
2023.12.04 - 18:09
Nem csak a gyerekekre van hatással a kutyaterápia, a pedagógusok is részesülnek ennek jótékony hatásában, ugyanis a gyerekek sokkal érdeklődőbbek és figyelmesebbek a kutya jelenlétében.

Az Angel Dog Egyesület Szatmárnémetiben működik 2009 óta, s nevük sokak számára ismerős lehet, ha máshonnan esetleg nem is, a PMN Kossuth-kerti programkavalkádjából, hiszen évek óta visszatérő szereplői kutyabemutatóikkal.
Az egyesület céljai közé tartozik, hogy a fogyatékossággal élőknek önállóbb, interaktívabb életet kínáljon, és nem utolsósorban támogassa jogaikat. Kapcsolatban van több oktatási intézménnyel és oktatás területén működő egyesülettel, nem csak Szatmárnémetiben, hanem Nagyváradon és Kolozsváron is. 

A szervezet célja vakvezető kutyák képzése, a fogyatékossággal élő emberek rehabilitációja támogatott állatterápián keresztül, az oktatás elősegítése, a társadalmi befogadás kereteinek megszervezése és megteremtése. Az állatterápia az állatok használatát jelenti olyan módszerként, amely egyaránt segíti az gyerekeket és felnőtteket bizonyos fizikai és mentális egészségi állapotok kezelésében és felépülésében.

Az idén már több tanórán is részt vettek terápiás kutyáikkal és szeretnének még több gyerekhez eljutni a tanév végéig. Tudnivaló, nem csak a gyerekekre van hatással a kutyaterápia, a pedagógusok is részesülnek ennek jótékony hatásában, a gyerekek ugyanis sokkal érdeklődőbbek és figyelmesebbek a kutya jelenlétében. A szorongó, nehezen feloldódó gyerekek esetében például egy kutya nagyon jó hatást érhet el már az első alkalmak után is. 

A terápiás foglalkozások alkalmával használt fejlesztő eszközöket a Bethlen Alapkezelő Zrt támogatta, a Gondoskodó Nemzet Program I. (2023.) keretében — ezen szközök fejlesztik a figyelmet, a matematikai, írástanulási képességeket, kommunikációs és kooperációs készségeket és a szocializálódást.

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON!