Alexandria ellen az elődöntőért

2013.04.05 - 19:26

Szombaton 17 órától a Sportlíceum Ady Endre utcai termében a BCT Alexandria ellen játssza a Szatmárnémeti VSK a női kosárlabda–bajnokság rájátszásának első mérkőzését. Kötelező a szatmári siker.

Itt már nincs helye a taktikázásnak, a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata esélyeshez méltón kell viselkedjen a pályán, és le kell győzze a BCT Alexandria együttest. Ez lehetne a jelmondata Dan Fleşeriu csapatának a Nemzeti Liga negyeddöntőjében, ahol a két nyert mérkőzésig tartó párharc legjobbja a bajnoki elődöntőbe kvalifikálja magát.

A legutóbbi két idény ezüstérmese, a VSK, az első élvonalbeli szezonban, 2008/09-ben az Alexandria ellen küzdött a bronzéremért. Akkor Mădălin Piperea vezetőedző együttese számított favoritnak, ugyanis az alapszakasz után a második helyről várt a play–off szakaszt, míg a szatmáriak az ötödikről kezdtek. Fleşeriu csapata 3–0-ra verte a teleormani ellenfelét. Idén a szatmáriak az esélyesek, hiszen egy nagyon kiegyenlített, sok meglepetést hozó bajnoki alapszakaszban a „piros–fehérek” a táblázat harmadik helyén zártak, míg a BCT a hatodik lett. Az előbb említett meglepetések egyik áldozata éppen a VSK volt, hiszen az Alexandria két hónappal ezelőtt 70–65 arányban legyőzte a szatmáriakat. Fleşeriu csapata azóta magához tért, és nem futott bele több meglepetésbe, hozta a kötelező meccseket. Remélhetően ez így lesz szombat délután is. A legutóbbi, szatmári VSK – BCT meccsen, tavaly ősszel a vendégek 86–68 arányban kaptak ki, és az erőviszonyok tekintetében a tizennyolc pontos különbség ma is megszülethet, a VSK javára.

A rájátszás első körének első meccseit szombat rendezik (kivétel az Aradi ICIM – Temesvári Danzio párharc, amelynek első meccsét pánteken jársszák), majd április 10-én a mai vendégek lesznek a házigazdák. Amennyiben az oda–visszavágó találkozókon nem dől el a továbbjutás, akkor 13-án a szombati vendégek otthonában játsszák a kvalifikációs mérkőzést.

Szombaton 17 órától a szatmárnémeti Sportlíceum Ady Endre utcai termében rendezik a Szatmárnémeti VSK – BCT Alexandria találkozót, amelyet Doru Vinaşi (Kolozsvár), Alin Roşu (Nagyvárad) bírópáros vezet, megfigyelőként Dragoş Opreát (Nagyvárad) delegálta a román szövetség.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, play–off szakasz, negyeddöntő, 1. mérkőzés