Albániai döntetlennel kezdett a BL-ben a Ferencváros

2016.07.14 - 08:47

A labdarúgó Bajnokok Ligájában a Ferencváros 1–1-es döntetlenre végzett az albán Partizani vendégeként a selejtező második körének első felvonásán.

Az Elbasanban rendezett meccsen mindkét csapat a biztos védekezésre alapozta játékát, az első félidőben a Ferencváros futballozott minimális fölényben, de komoly helyzetet egyik fél sem tudott kialakítani.

A második játékrészben viszont a házigazda alaposan ráijesztett a magyar bajnokra, a vezetést is megszerezte: mindössze másfél perc telt el, amikor az eladott labdára Fili csapott le, és 18 méterről hatalmas gólt lőtt (1–0). A vezetés megszerzése után kontrákra rendezkedett be a hazai csapat, egy ilyen gyors ellentámadás végén Fili kis híján megduplázta az előnyt.

Mindez már sok volt Thomas Dollnak, a Fradi vezetőedzője ugyanis a 66. percben pályára küldte Stanislav Sestákot és Böde Dánielt is, utóbbi öt percnyi játék után szép kitörés végén éles szögből hatalmas góllal egyenlített (1–1).

Fellelkesült a szerzett gól után a Fradi, Nagy Dominik megdöngette lövésével a kapufát, Sesták majdnem a bal alsóba tekert, Pintér Ádám távolról kis híján meglepte a kapust, Cristian Ramírez nyilvánvaló felrúgásáért pedig nem kapott büntetőt a Ferencváros. Amely végül is hozta a kötelezőt, nem kapott ki idegenben, és még gólt is szerzett, de a július 20-i visszavágón, a hazai közönség előtt ennél azért jobban kell futballoznia.

„Tipikusan olyan meccs volt, mint amilyen egy szezon első találkozója szokott lenni — nyilatkozta a fradi.hu-nak Doll. — Voltak apró hibáink. Az egyik ahhoz vezetett, hogy a Partizani megszerezte a vezetést. Nagy védelmi hibát ejtettünk, ilyen gól ötvenből egyszer jön össze. Böde azonban gyönyörű gólt szerzett egy tudatos, szépen felépített támadás végén, és az 1–1 nem is számít rossz eredménynek. Nem lepett meg minket a Partizani játéka, tudtuk, hogy vannak gyors játékosai. Fontos volt, hogy a csapat nem ijedt meg 1–0-nál, mentálisan erős volt, fel tudott állni, és kiegyenlített. A visszavágón stabilabbak, magabiztosabbak leszünk. Ha a budapesti összecsapáson nem hibázunk ennyit, továbbjutunk.”