Albániában alapoztak a strandröpis lányok

2017.09.19 - 08:26

Még begyűjtöttek egy ezüstérmet a Szatmárnémeti VSK Európa-bajnoki dobogós strandröplabdázó lányai, Adriana Matei és Vaida Beáta: az albániai Durresban egy CEV Kontinentális Torna zónaversenyen zártak a második helyen.

Az 1000 euró összdíjazású megmérettetésen Adrian Pricop edző tanítványai szerb és albán ellenfeleiket simán verték a csoportkörben, a negyeddöntőben pedig az izraeli csapat legyőzése sem okozott gondot. Az elődöntőben a görög Dimitra Manavi, Aliki Alexandra Spiliotopoulou páros legyőzésével első számú favoritokhoz méltón, négy 2–0-s meccs jutottak a fináléba. Viszont az utolsó mérkőzésen kisebb meglepetésre a szerényebb képességű görög kettős, Panagiota Karagkouni és Konstantina Tsopoulou két szettben, 23:21, 21:19-re győzte le a szatmári lányokat.

Viszont ez egy jó bemelegítés volt nekik egy sokkal magasabb rangú torna előtt, amely csütörtökön kezdődik Szatmárnémetiben: mint ismeretes, vasárnapig a megyeszékhelyen zajlik az idei utolsó Európa Kupa szatellit, amely – a nevezési listát tekintve – a sorozat egyik legerősebb tornája lesz. Egyébként Romániában korábban még soha nem rendeztek ilyen rangú strandröplabda megmérettetést.