Alapoztak a Szatmár Kupára a szatmári táncosok

2013.05.14 - 16:35

Két máramarosi versenyen léptek táncparkettre a Szatmárnémeti Royal Dance Club sportolói, ahonnan összesen 11 éremmel téretek haza. Szombaton és vasárnap a hazai megmérettetésen mutatkoznak be.

A hazai verseny előtti utolsó „edzéseket” végezték el Felsőbányán és Nagybányán a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosai. Az Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle és Marius Iepure edzők tanítványai összesen öt arany–, két ezüst– és négy bronzérmet szereztek a Spria Top Dance Kupa és a Prodance Kupa versenyeken, ahol mintegy kétszázötven páros lépett a táncparkettre. Ovidiu Ignat egyébként a zsűriben kapott helyett.

A Maskulik Dávid, Iris Roatiş kettős Felsőbányán és Nagybányán is a dobogó legfelső fokára állhatott fel a 14–15 évesek Open Basic Latino táncversenyében, illetve másodikok lettek a Spria Top Dance Kupán, és harmadikok a Prodance Kupán az Open Basic Standard versenyszámban.

Két aranyéremmel tért haza a Raul Olah, Andreean Coţan páros is: a12–15 évesek H–osztályos megmérettetését nyerte meg mindkét máramarosi versenyen. A Raul Koskocsak Raul, Valentina Pop duó Felsőbányán a 16–18 évesek Open Basic Latino versenyszámát nyerte meg, míg az Open Basic Standard próbában a negyedik helyen zártak.

Mint ismeretes, ezen a hétvégén rendezik a III. Szatmári Kupa országos sporttáncversenyt. A Sportlíceum Ady Endre utcai termében 18-án és 19-én több száz páros lép majd táncparkettre. A programot a csütörtöki lapszámunkban közöljük.