Álmok, vágyak, érzelmek, kapcsolatok, beszédes csend – különleges hangulatú s a művészet szinte valamennyi ágát felvillantó irodalmi délután keretében mutatták be Elek György publicista könyvét.
A kellemes hangulatú Art Cafféban, az RMDSZ Szatmárnémeti Nőszervezete szervezésében mutatták be Elek György, Aki nekem virágot álmodott című kötetét, melyet Stefan Gnandt grafikái tesznek még egészebbé. A rendhagyó könyvbemutató kezdetén Poszet Kinga nőszervezeti elnök köszöntötte a szép számban egybegyűlteket, bevallva: olvasás közben az volt a benyomása, hogy a szerző egy hölgy s a könyv jó néhány sorában önmagára ismert. „Mintha a női lélek lenyomata lenne, egy olyan szerző tollából, aki férfiként megpróbál azonosulni a „másik oldallal”, s próbálja megérteni a női lelek mivoltát, fortélyait – lehetőséget teremtve a pozitív, boldog érzések, a szeretet, a játékosság újraérzésére. Ezek az érzések megnyitják lelkünket és szívünket, mint a virágok, melyeket nekünk álmodtak.” – fogalmazott. Nem hallgatva el a női lélekre oly jellemző bizonytalanságot sem, hiszen az önfeledt boldogság pillanatait követően szinte menetrendszerűen megszületnek a „Mi lesz holnap?” „Szeret–e?”, „Velem marad–e?” kérdések. „A múlt hibái vagy a jövő miatti aggódás beárnyékolja a ma boldogságát, s mire erre rádöbbenünk lehet hogy már késő....Hogyan lehetne úgy élni, hogy döntéseink az élet szeretetéből fakadjanak? Elek György ebben a kötetben erre a kérdésre keresi a választ. Az ember mindig a boldogságot keresi, de lehet-e úgy élni, hogy közben nem veszünk tudomást az ember múlandóságáról s mint ilyen, tudjuk-e ugyanúgy szeretni az életet, és elfogadni minden jót és rosszat amit számunka tartogat?” – firtatta. A köszöntő szavak gondolatmenetét folytatta Tóth Klára pszichológus is könyvbemutatójában, aki az írásokon keresztül magát az írót, a „tisztelt Elek úr és kedves Gyuri” lelki világát is boncolgatta kissé.
„Az írás az ujjakkal való gondolkodás – Gyuri az ujjaival gondolkodik és azokon keresztül közvetít. Irásai, belső lelki világának kibontása egy sajátos csatorna. De vajon mit jelent számára az írás? Szenvedély? Misszió? Kötetében olyan kérdéseket vet fel, melyek mindannyiunkban felmerülnek és egy érett férfi gondolatvilágába enged bepillantást – érdekes és izgalmas utazás! S mindezek mellett: amit az emberi elme el tud képzelni, meg tud álmodni, azt meg is tudja valósítani. Az álmok előcsalogatásához pedig Gyuri nagyon jól ért és közvetíti: merjünk álmodni és valósítsuk meg azokat! A kötetben az érzelmeknek is nagy szerepük van – a pozitív és a negatív érzelmeknek is, Gyuri pedig hisz abban, hogy érzelmeink szövetségeseink.” – fogalmazott, majd Kosztolányi gondolatával zárta a kötet méltatását: A stílus mögött egy ember van, az ember mögött egy élet. Ezt követően a Harag György Társulat színművészei, Laczkó Tekla, Bándi Johanna és Rappert-Vencz Gábor részleteket olvastak fel a kötetből – utóbbi pedig énekelt is, mert mint mondta: „A könyvet olvasva felcsendült fülemben egy dal.” Majd Rácz Ervin erdődi református lelkész moderálásával érdekes, álmainkat, vágyainkat, érzelmeinket, párkapcsolatainkat körbejáró, interaktív beszélgetésre került sor, melynek végére a délután hangulatához illő „pontot” tett Cserey Csaba dobművész – aki szintén nem titkolta: élete folyamán voltak olyan érzelmi pillanatai, álmai, melyeket csak dallamban tudott kifejezni. S hogy miről álmodik maga az író, Elek György? „Én azt álmodom, sőt, hiszem: hogy van, és mindig lesz, aki nekem virágot álmodik.”