Adrian Sălăgeanu távozott

2015.08.07 - 20:25

Sokkolta a hír az FC Olimpia vezetőségét, amikor péntek reggel Sălăgeanu telefonon bejelentette, hogy abbahagyja a focizást. A csapat egyébként pénteken 5–0-ra verte érmihályfalvi ellenfelét.

Egymás után érik a kellemetlen hírek Csik Tibort, a Szatmárnémeti FC Olimpia vezetőedzőjét: péntek reggel a 32 éves Adrian Sălăgeanu bejelentette, hogy felhagy a focizással és otthagyja a csapatot. A klub vezetői megerősítették értesüléseinket, de egyelőre csak annyik közöltek, hogy még tárgyalnak a Galaci Oţelul csapatával bajnok középpályással és megpróbálják maradásra bírni.

Ezzel tovább gyengül a szatmári másodosztályos alakulat, miután a hátvéd Florin Mureşan is lesérült. Egyelőre egy hét pihenőn van a 25 éves labdarúgó, aki azonban nem az első bokasérülését szenvedte el, így még az sem kizárt, hogy hosszabb időre kikerül a keretből.

Az Olimpia (még ép) legénysége egyébként szombat reggel, egy utolsó edzés után hazamehetett, ugyanis hétfő déltől helyben végeztek edzőtábort, napi két tréninggel. Pénteken a csapat még játszott egy felkészülési mérkőzést is — a Bihar megyei, negyedosztályos Érmihályfalvi Unirea volt az ellenfél. A sárga-kékeknél pályára lépett a próbajátékra érkezett 23 éves szerb csatár, Velimir Stankovici is, aki a 33. percben gólt szerzett. Azzal a találattal már 2–0-ra vezetett az Olimpia, ugyanis negyedórával korábban Boştină 11-esből megszerezte csapata számára a vezetést (1–0). Igaz, azelőtt négy perccel már Selagea is rúghatott volna egy gólt, de a Boștină által kiharcolt 11-est fölé bombázta.

Boștină egyébként a 43. percben is betalált: 20 méterről, középről egy lapos lövéssel rúgta ki Perényi kapuját (3–0). Fordulás után Csik Tibi ismét lecserélte a kezdő tizenegyet, de a játék képe nem sokat változott. Többnyire a bihariak térfelén zajlott a mérkőzés, amelynek előbb a 64. percben lett eredménye, amikor a ifi Tamás 4–0-ra változtatta az állást, majd junior társa, Bîgiu a 78. percben beállította az 5–0-ás végeredményt. Tamás a hajrában még betalálhatott volna egyszer, azonban lövése a felső lécről visszapattant.

A reggeli tréning után szombaton minden játékos hazautazhat, de hétfő reggel folytatódik az alapozás az augusztus 29-én kezdődő bajnoki idényre. A következő barátságos mérkőzést kedden 18 órától játsszák a fiúk Nagyváradon, a harmadosztályos Luceafărul ellen.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti FC Olimpia – Érmihályfalvi Unirea 5–0 (Boştină 18. perc , 43. – az elsőt 11-esből, Stankovici 33., Tamás 64., Bîgiu 78.).

FC Olimpia, 1. félidő: Șuta – Muntean, Simon, Heil, Unlu, Selagea, Lukacs, Takács, Stankovici, Bura, Boştină. 2. félidő: Cherecheş – Ciul, Csik M., Iuhas, Roatiş, Villand, Rus, Cădar, Bîgiu, Tamás, Faur.

Unirea: Perényi – Horváth, Péter, Lakatos, Fazekas, Létai, Pap, Crișan, Sándor, Gábor, Fele Sz.. Játszottak még: Ármos – Dobondi, Kiss, Crăciun, Bersenszki.