Aarhusban taroltak a birkózók

2015.02.10 - 12:49

Dániában léptek szőnyegre az elmúlt hétvégén a szatmári birkózók, csütörtökön pedig a Moldovai Köztársaságban fognak küzdeni újabb érmekért.

Két–két arany–, ezüst– és bronzéremmel járultak hozzá a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate Heracle kettős igazolású birkózói a romániai küldöttség aranyérméhez, amelyet az összesített eredmények alapján érdemelték ki a trikolórok Aarhusban. A dániai városban rendezett nemzetközi tornán tizenegy ország képviseltette magát a küzdelmekben. Raul Zarzu (29 kg) és Marius Bulgăr (42 kg) állhattak a dobogó legfelső fokára, Berei Lénárd (100 kg) és Paul Oros (32 kg) ezüstérmet szereztek, míg Andrei Barbul (59 kg) és Mădălin Bulgăr (60 kg) a harmadik helyen zártak súlycsoportjuk versenyében. Ezekkel az eredményekkel a gyerek korosztály összetett táblázatában Románia zárt az első helyen zárt.

A tornán többek között svájci, németországi, norvégiai, svédországi, észtországi, belgiumi, törökországi tadzsikisztáni és csehországi birkózók vettek részt. A szatmáriakkal tartott Dániában a Temesvári Heracle egyesület öt sportolója is, akiket Damian Răileanu magánvállalkozó kísért el.. Mint ismeretes, az üzletember a szatmári egyesületet is támogatja alapítványán keresztül, így az iskolai tanulmányaiban és a sportversenyeken elért kiváló eredmények alapján ösztöndíjhoz juthatnak a Tudor Barbul, Szabó Ferenc, Claudiu Blaga edzőhármas tanítványai.

„Nagyon erős volt a mezőny, de ugyanakkor nagyon sokat tanulhattunk a dánoktól a verseny körülmények és szervezés tekintetében. Nagyon messze állunk tőlük. A megnyitó ünnepség olyan volt, mintha egy világbajnokságon lennénk. Ugyanakkor rengeteg verseny meghívást kaptunk a résztvevő klubok részéről” – mondta Tudor Barbul.

A birkózók egyébként hétfőn értek haza, ma pedig ismét útra kelnek, ugyanis csütörtökön és pénteken a Moldovai Köztársaságban vesznek részt egy nemzetközi tornán, hétvégén pedig Kolozsváron a felnőtt–bajnokságon fognak küzdeni.