A Zenit is továbbjutott, az Arsenal történelmi vereséget szenvedett

2015.11.05 - 07:07

Alaposan visszavágott londoni vereségéért a Bayern München az Arsenalnak, hiszen hazai környezetben a bajorok meg sem álltak öt gólig, a görög Olympiakosz pedig hozta nagy nehezen a kötelezőt a zágrábiak ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája szerda esti találkozóján.

Az Arsenal még soha nem kapott ilyen sok gólt a BL-ben, sőt, még soha nem szenvedett el ekkora különbségű vereséget az európai kupaporondon.

A H-csoport 4. fordulójában Artyom Dzjuba duplájának köszönhetően negyedik mérkőzését is megnyerte a Zenit, így a szentpéterváriak biztosították helyüket a legjobb tizenhat együttes között. A csoport másik mérkőzésén meglepetés született, hiszen a Gent hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Valenciát, és nyílttá tette a második továbbjutó helyért folyó versenyt.

A G-csoportban papírforma-eredmények születtek, így a Portót már csak egy pont választja el a továbbjutástól, míg a sereghajtó Maccabi Tel-Aviv vélhetően búcsúzni fog az európai kupaküzdelmektől a december 9-i mérkőzés után.

Az E-csoportban a Barcelona hazai pályán 3–0-ra legyőzte a fehérorosz BATE-t, ezzel a továbbjutás küszöbére lépett. A Roma és a Leverkusen újabb látványos meccset játszott egymással, a két héttel ezelőtti 4–4 után a „farkasok” ezúttal 3–2-re nyertek, és életben tartották továbbjutási reményeiket.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

E-csoport

FC Barcelona – BATE Boriszov 3–0 (Neymar 30. perc, 83. – az elsőt 11-esből, Suárez 60.)

AS Roma – Bayer Leverkusen 3–2 (Szalah 2., Dzeko 29., Pjanic 81. – 11-esből, illetve Mehmedi 46., J. Hernández 51.).