A visszavágón dől el a továbbjutás

2015.06.20 - 20:19

A Szatmárnémeti FC Olimpia II remekelt az Almásbalázsfalvi Luceafărul elleni osztályzó mérkőzés első negyvenöt percében, de a második félidőben magára húzta ellenfelét, amely gólt rúgott Szatmárnémetibe, így 2-1-es állásról kezdődik a visszavágó.

Nem tudta kihasználni a tudásbeli és felkészültségbeli előnyét a Szatmárnémeti FC Olimpia II labdarúgócsapata az Almásbalázsfalvi Luceafărul elleni labdarúgó Liga 3-as osztályzó első, hazai mérkőzésén, így a 2–1-es győzelem ellenére úgy tűnik, még nem dőlt el a továbbjutás.

A szombati, szatmárnémeti találkozón Mircea Bolba edző legénységének meg lett volna az esélye, hogy megnyugtató előnyt szerezzen a galgói visszavágó előtt. Az FC Olimpia II ugyanis öt, a másodosztályos keretből hívott játékossal állt fel, illetve további három labdarúgó már lehetőséget kapott az elmúlt idényben az első számú csapatban is. Így a szatmári legények majdnem végig az ellenfél térfelén játszottak az első félidőben, a Luceafărul csak ritkán tudta átvinni a labdát az Olimpia II oldalára. Ráadásul a 2. percben Faur már vezetéshez juttatta a hazaiakat, miután Donca bal oldali ívelését fejelte közelről, középről, zavartalanul és lábról Petcu kapujának a vinklijébe (1–0). A folytatásban is az Olimpia volt a veszélyesebb csapat a pályán, a vendégek csak a 14. percben találták el először Anca–Trip kapuját, de az Olimpia első csapatától hívott hálóőrnek nem okozott gondot fogni a labdát. A 20. percben Faur hasonló helyzetből, Cristian Paul jobb oldali ívelt labdáját fejelte középre (2–0). Patrick Pop és Mureşan növelhették volna a különbséget, de ezúttal Petcu bravúrral védeni tudott.

A szünet után viszont az öltözőben maradt a hazai alakulat. A szakadó esőben a Luceafărul kiegyenlítette a játékot, így a szépítő találatra sem kellett sokat várniuk: Ionescu kezelt le egy labdát a saját tizenhatosán belül, amiért a kolozsvári játékvezető, Marius Chioran azonnal büntetőt ítélt, a vendégek legrutinosabb játékosa, a 27 éves Bode pedig hibátlanul végezte el a tizenegyest (2–1). A hajrában ismét az Olimpia II játszott mezőnyfölényben, de az átázott pályán nehezen álltak a lábukon a legények, így több gól nem született, habár Donca kétszer is veszélyes volt az almásbalázsfalviak kapujára, túloldalt pedig Porumb lövése tévesztett kevéssel célt.

„Gratulálok a fiúknak a győzelemért – nyilatkozta a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Bolba. – Nagyon nehéz két hét van mögöttünk, amikor háromnaponta volt egy-egy meccsünk. Így erőnlétileg egy kicsit nehéz helyzetben voltunk. Most egy hét áll a rendelkezésünkre, hogy erőt gyűjtsünk a visszavágóra. Úgy gondolom, hogy így is jobbak voltunk ellenfelünknél. A második félidőben kiütött a fáradság, de voltak helyzeteink. A továbbjutás nem dőlt el, a visszavágón jobban kell játszunk” – folytatta a szakvezető, aki a galgói találkozón bizonyára nem számíthat a csapatkapitánya, Cristian Paul szolgálataira, a 19 éves középpályást ugyanis már a 43. percben le kellett cserélje egy súlyos sérülés miatt. „Még nem tudjuk, hogy mennyire súlyos a sérülés, de vélhetően a visszavágón nem számíthatok rá. Van ki játsszon helyette, hiszen Chivari, Tilinger vagy Rus is bevethető lesz” – bizakodott Bolba.

Marius Paşca is elégedetten nyilatkozott csapata teljesítményéről, bár elismerte, az első félidőben kissé izgult, hogy legénysége ne kapjon egy zakót. „A szünetben haragudtam tapasztalt játékosaimra, hiszen nem segítették a csapatot. Egy ilyen ellenféllel szemben kellett volna bizonyítsák a játéktudásukat. Szerencsére megértették, amit mondtam nekik szünetben és határozottabban játszottak a folytatásban. Láttam az Olimpia II utóbbi két mérkőzését, tudtam, hogy mire számíthatok. Nem ért meglepetés, ezért sikerült néhány alapjátékosukat semlegesítsük. Szerintem ez egy jó eredmény nekünk, hiszen az idegenben szerzett gól sokat érhet a visszavágón. Ráadásul Galgón kisebb a pálya, ahol az erőnléti különbség kevésbé érvényesülhet, ez mindenképpen kedvezhet nekünk. Bízom a játékosaimban, hogy elszántan játszanak majd a visszavágón és továbbjutunk” – nyilatkozta a a szilágysági együttes edzője, aki korábban, öt évig irányította a Zilahi FC csapatot.

Szombaton az Almásbalázsfalvától 60 kilométerre fekvő Galgón rendezik a visszavágót, ahol a szatmáriaknak elég egy döntetlen is, de feljuthatnak a harmadosztályba akkor is, ha egy góllal kapnak ki úgy, hogy legalább kétszer betalálnak az ellenfél kapujába.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉEPEKET!

Liga 3-as osztályzó, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti FC Olimpia II – Almásbalázsfalvi Lucefărul 2–1 (2–0).

Gólszerzők: Faur (2. perc, 20.), illetve Bode (62. – 11-esből).

Olimpia II: Anca–Trip – Paul (Ştef, 43. perc), Mureşan, Heil, Ciul, Faur, Ionescu, Lukács (Gulya, 57.), Cădar (Tamás, 68.), Donca (Csik, 73.), Pop. Vezetőedző: Mircea Bolba.

Luceafărul: Petcu – Lazăr, Rus, Tóth, Negrean, Buda (Molnar, 85.), Bărnuţ, Major, Téglás (Porumb, 71.), Bode, Haiduc (Pintea, 90.). Vezetőedző: Marius Paşca.

Képek és szöveg: Pesek Attila