A világ legjobbját verte a Veszprém, a Konstanca is győzött

2012.10.19 - 17:48

A háromszoros BL-győztes THW Kiel ellen is folytatta kiváló szereplését az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában, 31–30-ra nyerte meg a kiélezett csoportrangadót. A Konstancai HCM is megszerezte első győzelmét a Celje ellen, a Pick Szeged Minszkben szenvedett vereséget.

A Veszprém és az utóbbi évtized legsikeresebb kézilabdacsapata, a német THW Kiel is százszázalékos volt három forduló után úgy, hogy mindketten nyerni tudtak az előző idényben finalista spanyol Atlético Madrid otthonában. Ennek tükrében az összecsapás nagyban befolyásolhatja a csoport első helyéért folyó harcot, és ezzel együtt a kedvező kiemelési pozíciót a kieséses szakaszra.

Az első tíz perc rendkívül kiegyenlített játékot mutatott kevés góllal. Negyed óra után viszont Terzic kiváló sorozatának köszönhetően 9-6-ra húzott el a hazai csapat. A félidő hátralévő részében viszont felzárkózott a Kiel, így végül 15-14-es állásnál fordultak a csapatok.

A második játékrészben folytatódott a kiegyenlített játék, negyed óra után viszont két gólos előnyre (23-25) tettek szert a németek. Ezt szerencsére sikerült megfordítani a Veszprémnek, sőt néhány perccel a vége előtt három góllal is vezettek (31-28), végül a Kiel még dobott két gólt, de az egyenlítésre már nem futotta.

Megverték a szlovénokat

Első győzelmét szerezte meg hazai pályán a Konstancai HCM férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportmérkőzéseinek negyedik fordulójában. A tengerparti város együttese jól indította 100. BL-meccsét, 6 perc után már 4-0 arányban vezettek a szlovén Celje ellen. A folytatásban is remekül küzdött (főleg védelemben) a HCM, a 16. percben 7-1, a 19. percben pedig 9-2 volt az állás. Az utolsó tíz percben viszont felzárkóztak a szlovénok, de így is öt gólos előnnyel (10-5) várta a második játékrészt a konstancai csapat. Az utolsó fél órára újra lendületbe jött a HCM, a 39. percben már 14-7-re vezettek. A Celje ugyan megint elkezdte a felzárkózást, az 53. percben négy gólosra csappant a román előny (18-14), végül azonban Dragicevic remeklésének köszönhetően kialakult a 22-17-es végeredmény.

Vereség Minszkben

Néhány nappal a Berlin elleni hazai vereség után a Pick-Szeged 29–24-re kikapott a Dinamo Minszk otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjának 4. fordulójában. A magyar csapat már az első félidő végén 17–10-es hátrányban volt, és bár a második játékrészben három gólra is felzárkózott, végül nem tudta megakadályozni a fehérorosz együttes első győzelmét.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, 4. forduló

B csoport:

MKB Veszprém – THW Kiel 31-30 (14-15)

A veszprémi gólszerzők: Nagy 9, Iváncsik Tamás 7, Terzic 4, Dzsamali, Zuniga, Garcia 2-2, Császár, Iváncsik Gergő, Laluska, Vaquero, Sulic 1-1.

Konstancai HCM – Celje Pivovarna Lasko 22-17 (10-5)

A konstancai gólszerzők: Cutura 4, Buricea, Dragicevic, Gaminde, Sancho 3-3, Angelovski, Stavrositu 2-2, Csepreghi, Sadoveac 1-1.

D csoport:

Dinamo Minszk – Pick Szeged 29-24 (17-10)

A szegedi gólszerzők: Larholm, Zubai 4-4, Blazevic 3, Ancsin, Balogh, Kekezovic, Pribanic, Prodanovic 2-2, Buday, Sulc, Vadkerti 1-1.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 2. forduló

Szombat: A csoport: Buxtehuder – Oltchim Râmnicu Vâlcea (Digisport 1, 16 óra), B csoport: Kolozsvári U Jolidon – Győri ETO (Digisport HU, Digisport 1, 17.30 óra). Vasárnap: C csoport: FTC Rail Cargo – Larvik (Digisport HU, 18.50 óra).