A Videoton döntetlennel, a Steaua vereséggel jutott tovább

2015.07.23 - 06:32

A Videoton helyben, a Steaua legfeljebb a mérkőzés után hallhatta a szurkolóinak füttyszavát a labdarúgó Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének visszavágója után. A szerencsén múlt ugyanis a magyar illetve a román csapat továbbjutása.

Videoton szurkolók hangos füttyszavától zengett a székesfehérvári Sóstói Stadion, miután a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a Videoton csak hosszabbítás után tudta kiharcolni a továbbjutást a sokkal képzetlenebb walse-i bajnok, a The New Saints ellen. Bukarestben mindezalatt, csak a szerencsén múlt, hogy a Steaua tovább tudott menni a következő fordulóba mert a szlovák Trencsén csapata a két gólos hátrányt már a 21. percben ledolgozta.

Az első mérkőzéshez képest nagy előnyt jelentett a Videotonnak, hogy nem kellett nélkülöznie Braniszlav Danilovicsot és Mirko Ivanovszkit, így a kapus és csatár poszton az első számú jelölteket szerepeltethette Bernard Casoni, a Vidi vezetőedzője. Az első negyedóra arról tanúskodott, hogy a fehérvári együttes minél hamarabb el szeretné dönteni a meccs sorsát. A nagy hőség nem az iramban mutatkozott meg, hanem inkább a pontatlanságban. A hazaiak többször eljutottak a tizenhatosig, ott azonban elfogyott a tudásuk. A Videoton nyomása ellenére, az első komoly helyzetet a vendég csapat harcolta ki, a 24. percben Michael Wilde 23 méterről tüzelt, ám nem találta el a kaput. Fél óra elteltével a fehérvári szurkolók nemtetszésüket fejezték ki, folyamatos füttyszóval. A 32. percben Dinko Trebotic csele után a tizenhatos sarkánál szabálytalankodtak vele szemben. A szabadrúgást Gyurcsó Ádám végezte el, jól is indult el a labda, ám az irányzékkal problémák adódtak. Mindössze hat perccel később a Vidi-tábor elégedetten tapsolhatott ugyanis, Szolnoki beadása után Ivanovszki – egy labdaátvételt követően – félfordulatból a kapusba lőtt, a kipattanóra Gyurcsó Ádám érkezett, és csak kevéssel hibázott. A 40. percben nem lett volna bravúr, ha Ivanovszki betalál, ám Filipe Oliveira beadása után Paul Harrison kezébe fejelte a labdát, hat méterről.

A második félidőben igyekezett a Vidi, próbálta elnyerni a szurkolói tetszését, kevés sikerrel. Az 51. percben Oliveira lövését kitolta Harrison, négy perccel később pedig Trebotic próbálkozott távolról, ám ezúttal is a kapus nyert. Egy óra elteltével Juhász Roland kért ápolást (nem sokkal később cserét is), hiányzott is a TNS szögleténél, amelynél Wilde fejese után Szolnoki a gólvonalról mentette meg csapatát attól, hogy a walesiek ledolgozzák a hátrányukat. A meccs képén látszott, hogy a vendég csapat kezd irányítani. A 78. percben született meg az első gól, szép összjáték után Simon Spender bevitte a labdát a Vidi tizenhatosán belülre, középre passzolt, a hazai védők elvétették a labdát, a Manchester United-nevelésű Matty Williams viszont nem, és a kapuba gurított. A hajrában a magyarok visszavették a kezdeményezést, azonban csak a 85. percben jutottak ziccerhez, Kovács távoli lövését csak ütni tudta a kapus, a kipattanó után Oliveira pedig nem tudott a kapuba találni. Ahogy a 92. percben Gyurcsó sem hét méterről. Jöhetett a hosszabbítás és a 107. percig kellett várni a továbbjutást jelentő gólra. Egy kontra után, Gyurcsó került egy az egyben Kai Edwards ellen, lecselezte a védőt, majd a jobb alsó sarokba gurított. Mindkét oldalon volt még egy-egy helyzet, azonban gól már nem született csak piros lap, Sam Finleyt törlesztés miatt küldte le a játékvezető.

Hasonló kánikulában kezdődött, de az UEFA büntetése miatt zárt kapuk mögött zajlott Bukarestben a Steaua – Trencsén összecsapás. A Steaua magabiztos két gólos előnyből várta a visszavágót, ám ez nem maradt így sokáig: a bátrabb kezdést követően a Trencsén játékosa, a 19 éves Wesley már a 13. percben, egy gyors passzos játék után vezetést szerzett a szlovákoknak, majd nyolc perccel később a vendégegyüttes már lenullázta összesítésben a hátrányát. Ugyanis a védelem jobb oldalán felszaladó Jaro beadását vágta be Cojocaru kapujába Matus Bero.

A Steaua szenvedett, ráadásul a két gól között elvesztette egyik legjobb játékosát is, ugyanis a 18. percben sérülés miatt Nicolae Stanciut le kellett hozni a pályáról, a helyére pedig az algériai Jugurta Hamrun állt fel.

Az első hazai helyzetere az első félidő végéig kellett várni, de az egyik szlovák védő a gólvonalról menteni tudott és a kontrából majdnem a Steaua kapott gólt.

A második félidő is szlovák helyzettel indult, azonban ezt követően mintha a bukaresti együttes kezdett volna magához térni. Az 57. percben szépített a Steaua Sulley Muniru révén, aki 18 méterről védhetetlenül csavarta a kapuba a labdát, 3 perccel később pedig Gregory Tadé tizenegyesével egyenlített a csapat. A 74. percben emberelőnybe kerültek a hazaiak, Rundic megkapta második sárgáját, a meccs hajrájában viszont mégis a vendégek irányítottak. A 84. percben Wesley ismét betalált, illetve Bero lábában kétszer is benne volt a továbbjutást jelentő gól. Így, a végeredmény alapján, a Steaua szerencsésen, de továbbjutott.

A következő körben a Videoton ellenfele a fehérorosz BATE Boriszov lesz, amely 2–1-es összesítéssel búcsúztatta el a Dundalkot, a Steaua pedig szerb Partizánnal játszik majd, amely 3–0-ás összesítésben ejtette ki a Dila Gori együttesét. A selejtezők harmadik fordulóját július 28–29-én játsszák.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágók

Videoton – The New Saints 0–1 (hosszabbítás után 1–1; Gyurcsó 107. perc, illetve Williams 78.). Továbbjutott: a Videoton 2–1-es összesítéssel.

Steaua – Trencsén 2–3 (Muniru 57., Tadé 60. – 11-esből, illetve Wesley 13., 84., Bero 21.). Továbbjutott a Steaua: 4–3-as összesítéssel.