A végére kiengedtek a lányok

2021.03.29 - 15:07

Vasárnap késő délután a házigazda Kézdivásárhelyi SE volt az ellenfele a szatmári alakulatnak. A hazaiak egy 6–0-lal nyitottak, majd a 6. percben már nyolccal is vezettek (15–7), de az első szünetig sikerült egyenlíteni (17–17). A 11. percben egyszer még vezetett a KSE (21–20), innen viszont „helyre állt a rend”, és a VSK irányított. A 15. percben már tíz pont volt a szatmáriak előnye (22–32), ami bár nem nőtt a szünetig, de a házigazdák sem tudtak sokat faragni a hátrányukból (28–36).
A legnagyobb különbséget Alina Podar triplája állította be a 33. percben (46–67), ezután azonban feladta a játékot a VSK, és átadta a kezdeményezést a KSÉ-nek. A kézdiek a 38. percig mínusz hétre zárkóztak fel (65–72), de közelebb nem sikerült kerülni, így maradt a a VSK hét pontos sikere (69–76).

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 22. FORDULÓ

Kézdivásárhelyi SE – Szatmárnémeti VSK 69–76 (17:17, 11:19, 18:22, 23:18)

KSE: Apolonia Thomas, Debreczeni Iringo 7 pont, Taneira Wilson 16, Biszák Boglárka 13, Chelsea Mitchell 23 – Czimbalmos Tímea, Domokos Réka 10. Vezetőedző: Ljubomir Kolarevic.

VSK: Claudia Cuic 19, Patrica Bright 22, Marina Solopova 14, Alin Podar 3, Bria Goss 8 – Carl Popescu 1, Kilin Tünde 9, Adina Pop. Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.