A végén döntöttek a lányok

2013.04.07 - 14:13

Nem számított, hogy a Szatmárnémeti VSK játékoskerete értékesebb, a BCT Alexandria öt játékossal megszorongatta a szatmári házigazdáját a kosárlabda Nemzeti Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata előnyt szerzett a BCT Alexandriával szemben a két nyert mérkőzésig tartó negyeddöntős párharc első meccse után, viszont Dan Fleşeriu vezetőedző tanítványainak a teljesítménye nem volt meggyőző. Szombat délután a Drye, Părău, Szlimák, Kovacsevics, Freeman felállásban kezdő VSK hazai közönség előtt majd’ másfél perc után szerezte az első pontokat, Szlimák találataival, két és fél perc után pedig 6–0-ra vezettek. A szatmári lányok is „felzárkóztak” az alexandriai ellenfelükhöz a hibák számát tekintetében, így magukra hozták a gyengén játszó BCT. A 7. percben már csak egy pont maradt a VSK előnyéből (9–8), és ezt a fórt a szünetig sikerült megőrizni (12–11). A második negyedben sem változott semmi, a meccs nem hasonlított egy bajnoki negyeddöntőre.

A játékosok „sportot űztek” a pontatlan dobásokból, ebben a tekintetben a VSK vette át a vezetést. Azonban – ami számított – az eredményjelzőn az Alexandria vezetett, a 14. percben már öttel (14-19). Khadijah Whittington pontjaival a szatmáriak felzárkóztak, de egy pont előnyt még megőrzött a BCT a szünetig (23–24). Fordulás után úgy tűnt egy pillanatra, hogy jót tett a szatmári lányoknak a pihenő, ugyanis Szlimák, Drye és Freeman ötre növelték a VSK–előnyt (29–24). Arlen triplája jelezte, a BCT nem adta fel a harcot, majd egy Şipoş, Arlen, Arnold hármassorozattal hat pontra maradt le a VSK (29–35). Părău válaszolt távolról, majd Freeman és Szlimák ismét előnybe hozták a hazaiakat (38–35), innen pedig már nem engedték ki az előnyt a kezükből. Az utolsó negyedben Szlimák, Freeman és Whittington találataival végre tizennégyre nőtt az előny (59–45). Arnold és Bucică hárompontosokkal próbáltak faragni a hátrányból, de Ardeleanu is megmutatta, miért szerződtették Szatmárra, és triplájával beállította a végeredményt (62–51).

A VSK 1–0-ra vezet az Alexandriával szemben, innen folytatódik szerdán a párharc. Amennyiben a BCT győz, szombaton Szatmárnémetiben dől el a továbbjutás kérdése. Remélhetőleg Fleşeriu csapata már holnapután pontot tesz a párharc végére, viszont ehhez sokkal többet kell nyújtson a VSK, mint szombaton, amikor az Alexandria gyakorlatilag öt játékossal tartotta sakkba a „piros–fehéreket”.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – BCT Alexandria 62-51 (12:11, 11:13, 15:14, 24:13).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (3 – 1x3 pontos; 1, 0), Drye (4, 3, 0), Orosz (2, 3, 2), Szlimák (15 – 1x3; 3, 0), Ivan (0, 2, 0), Kovacsevics (1, 6, 0), Giurgiu, Whittington (11, 9, 2), Părău (9 – 1x3; 7, 1), Freeman (17, 10, 2).