A Vajdák csatáját hozta a második forduló

2021.05.24 - 11:20

Tíz kategóriában zajlott szombaton a verseny, ahol a pilóták igazán kitettek magukért, és elképesztő időket autózva próbálták kihozni a legtöbbet a versenygépből. A hétvége „pikantériája” a Vajdák csatája volt, ahol apa és fia küzdött egymással. Az egykori többszörös ralibajnok Zsolt és a többszörös karting-bajnok fia, Andrei csatáját az ifjabbik Vajda nyerte: előbb az AH1 kategória futamán vert rá közel négy másodpercet édesapjára, majd a nyílt versenyben – előbbi idején is javítva –, 01:39.31 perces napi rekordot autózva zárt az első helyen. Ez utóbbi futamon viszont már szorosabb volt a csata mögötte: a címvédő Stecka Florin kevéssel több mint egy másodperccel, míg édesapja másfél másodperccel közelítette meg 1:40-es alatti idejét.
Nagyon szoros volt a verseny a nagybányai Ghiță Pridea és kolozsvári Călin Adelin között is: a DH1 kategóriában 44 tizedmásodperc döntött a máramarosi javára, aki így az első helyen zárt.

acrRallySprint2fordVoltak meglepő kiesések is: így például a háromszoros bajnok zilahi Szabó Róbert autója feladta a szolgálatot a második futam előtt, de az első köridő elég volt ahhoz, hogy kategóriájában első legyen, viszont ezúttal a nyílt versenyen a dobogós helyekért zajló csatába nem szólhatott bele.

RALLY SPRINT, 2. FORDULÓ

Junior kategória
1. Iocsak Natália Ramona (sárközújlaki, Honda Civic)
2. Balog Dominik (szatmárnémeti, Honda Civic)
3. Mihai Călin Temian (szatmárnémeti, Toyota Passeo)

Női kategória
2. Bianca Silaghi (újnémeti, VW Beetle)
3. Csáki Renatte (nagybányai, Toyota Celica)

DH1 géposztály
1. Ghiță Pridea (nagybányai, Honda Civic)
2. Călin Adelin (kolozsvári, Opel Corsa)
3. Eugen Ovidiu Savici (aradi, Renault Megane)

DH2 géposztály
1. Claudiu Iosef (aradi, Renault Twingo)
2. Adrian Borzescu (kolozsvári, Dacia Logan)
3. Kui Márk Ferenc (szatmárnémeti, Honda CRX)

AH1 géposztály
1. Vajda Andrei (szatmárnémeti, Suzuki Swift)
2. Vajda Zsolt (szatmárnémeti, Suzuki Swift)
3. Kui Ferenc (szatmárnémeti, Honda CRX)

acrRallySprint2fordVajda

AH2 géposztály
1. Dănuț Manole (nagybányai, Renault Clio)
2. Petrás Ervin (szatmárnémeti, BMW E36)
3. Ionuț Badea (nagyváradi, Peugeot 206)

AH3 géposztály
1. Florin Stecka (szatmárnémeti, BMW 318)
2. Petrovai Róbert (felsőbányai, Opel Astra)

AH4 géposztály
1. Szabó Róbert (zilahi, Subaru Impreza)
2. Nicolae Sabo (szatmárnémeti, BMW 320 I)

Nyílt verseny
2. Florin Stecka (szatmárnémeti, BMW 318)
3. Vajda Zsolt (szatmárnémeti, Suzuki Swift)

acrRallySprint2fordKockas

Fotó: WST Photography

CEC-ORI Cup, 5. és 6. forduló

Ügyességi versenyek pénteken és szombaton az ACR pályán.

A Mazda MX5-ösök voltak a menők a Transilvania sugárúton

Negyvenegy pilóta sorakozott fel egyenként szombaton a szatmárnémeti Transilvania sugárúton, hogy a lehető legjobb időt autózva gyarapítsa pontjait a Rally Sprint gyorsasági és ügyességi bajnokság összetett táblázatában.

Szombaton zárva lesz a Transilvania sugárút

Zárva lesz szombat kora reggeltől a közúti forgalom elől Szatmárnémeti a Transilvania sugárút, ahol a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto-Karting Rider’s SK szervezésében rendezik meg a 17. Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság negyedik futamát.