A törökök megvannak, jöhetnek az oroszok

2020.09.04 - 11:21

Nem a legjobb előjelekkel készült a magyar labdarúgó-válogatott a 944. meccsére, ugyanis Marco Rossi szövetségi kapitány különböző okok miatt tizenöt játékos szerepeltetéséről volt kénytelen lemondani. A legtöbben sérülés miatt hiányoztak, akadt olyan futballista, aki formahanyatlás miatt maradt ki a keretből, de például a Király Gáborral egyetemben a válogatottsági rekordot tartó Dzsudzsák Balázs azért nem juthatott – egyelőre – 108-ról 109-re, mert a nyár óta nem talált magának csapatot.

A szövetségi kapitány ugyanakkor a nehézségek ellenére is megtalálta az általa leginkább ideálisnak vélt kezdő tizenegyet. Különösebb meglepetést nem okozott Marco Rossi az összeállítással, ha csak azt nem tekintjük annak, hogy az utólag meghívott Holender Filip bekerült a kezdőbe. Az oalsz szakvezető ugyanakkor hosszú idő után ismét kedvenc felállásában, azaz három belső védővel küldte pályára a csapatot, amely kifejezetten bátran kezdte a mérkőzést. A magyarok sorra vezettek szép és veszélyes támadásokat. A fölény nagy helyzetekben is megnyilvánult és csak a szerencse mentette meg a törököket a góltól, ugyanis előbb a Szoboszlai lövésébe sarokkal beleérő Sallai a bal kapufát találta el, majd Holender nagyszerű csavarása a keresztlécen csattant. A szünet előtti percekben kiszabadult a szorításból a hazai együttes, amely először a 39. percben tette próbára a magyar kapust, Gulácsit. Az első félidőt legjobban jellemző adat, hogy a törökök mindössze háromszor próbálkoztak kapura lövéssel, míg a magyarok kilencszer.

A második félidő Sallai Roland, Burak Yilmaz és Hakan Calhanoglu helyzeteivel indult, de a folytatásban kiegyenlítetté vált a küzdelem: egyrészt ritkábbak lettek az ígéretes magyar támadások, másrészt a törökök játéka is pontosabbá vált, így ők is eljutottak a kapuig, sőt egy ízben Gulácsinak kellett hárítania egy megpattanó lövést. Ebben a periódusban nem volt benne a gól egyik csapat játékában sem, mégis ekkor kellett a legnagyobbat védenie Cakirnak, ugyanis egy szöglet után Orbán keresztléc alá tartó fejesét bravúrral ütötte ki. Ezt leszámítva csendesen csordogált a mérkőzés, többnyire a két 16-os között folyt a játék.

A Salzburg 19 éves légiósa törte meg a csendet a hajrában: Szoboszlai 33 méteres szabadrúgásból talált be úgy, hogy a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (0–1).

Elfogultság nélkül leírható, hogy megérdemelten vezetett a válogatott, mert a meccs nagy részében stílusosan, határozottan, s olykor ötletesen is futballozott

A hátra lévő időben nem tudtak újítani a törökök, így a magyarok biztosan őrizték meg minimális előnyüket a lefújásig, és megszakították a 36 éven át tartó nyeretlenségi sorozatukat Törökországban.

„Az első félidőben az eddigi legjobb teljesítményt nyújtotta a válogatott, mióta én vagyok a szövetségi kapitány. Igazi csapatmunka volt ez a mai győzelem, ami önbizalmat ad a folytatáshoz” — jelentette ki Marco Rossi, aki kifejtette, a törökök talán meg is lepődtek a választott taktikán.

Török kollégája, Senol Günes sajnálja, hogy csapata vereséggel rajtolt a sorozatban, de elismerte: „Az ellenfelünk sokkal motiváltabb volt, jobban játszott. Nem az összeállítás vagy a játékrendszer miatt kaptunk ki. Egyszerűen még nem vagyunk kész. A magyaroknak nagy lökést adhat ez a diadal, annak ellenére, hogy az övék a leggyengébb csapat a csoportunkban. Igazi harcosok voltak.”

A sorozat másodosztályának megfelelő B-liga 1. csoportjának második fordulóját vasárnap rendezik, amikor a magyarok 19 órától a szerbeket legyőző oroszokat fogadják a Puskás Arénában.

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA

3-as csoport: Törökország – Magyarország 0–1 (0–0)

G.: Szoboszlai 81.

3-as csoport: Oroszország – Szerbia 3–1 (0–0)

G.: Dzyuba 49., 82. (az elsőt 11-esből), Karavaev 70., illetve A. Mitrović 79.

NEMZETEK LIGÁJA, A-LIGA, 1. FORDULÓ

2-es csoport, 19.00: Izland – Anglia (Sport 1)

2-es csoport, 21.45: Dánia – Belgium

3-as csoport, 21.45: Svédország – Franciaország (Sport 2)

3-as csoport, 21.45: Portugália – Horvátország (Sport 1)

NEMZETEK LIGÁJA, C-LIGA, 1. FORDULÓ

2-es csoport, 16.00: Észak-Macedónia – Örményország (Sport 1)

2-es csoport, 19.00: Észtország – Grúzia

1-es csoport, 19.00: Azerbajdzsán – Luxemburg

1-es csoport, 19.00: Ciprus – Montenegró (Sport 2)

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA, 1. FORDULÓ

2-es csoport, 16.00: Gibraltár – San Marino (Sport 2)

Vasárnap

NEMZETEK LIGÁJA, A-LIGA, 2. FORDULÓ

4-es csoport, 21.45: Spanyolország – Ukrajna (Sport 1)

4-es csoport, 21.45: Svájc – Németország (Sport 2)

NEMZETEK LIGÁJA, B-LIGA, 2. FORDULÓ

4-es csoport, 16.00: Wales – Bulgária (Sport 1)

4-es csoport, 19.00: Írország – Finnország (Sport 1)

3-as csoport, 19.00: Magyarország – Oroszország (M4 Sport)

3-as csoport, 21.45: Szerbia – Törökország

NEMZETEK LIGÁJA, C-LIGA, 2. FORDULÓ

3-as csoport, 19.00: Szlovénia – Moldova

3-as csoport, 21.45: Koszovó – Görögország

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA, 2. FORDULÓ

1-es csoport, 16.00: Andorra – Feröer-szigetek (Sport 2)

1-es csoport, 21.45: Málta – Lettország

Szatmár megye

„Fordítsuk javunkra a magyar ET-s elnökséget!”

Nem elhanyagolható téttel bír a vasárnapi öt szavazólapos voksoláson az Európai Parlamenti képviselők megválasztása. Júliustól Magyarország lesz az Európai Tanács soros elnöke, de odahatni azután is fontos lesz.
Külföld

Korlátlan számú ingyenes utazás Magyar igazolvánnyal?

Jelenleg évi négy alkalommal lehet térítésmentesen utazni a Magyar Államvasutak járművein a Magyar igazolvánnyal rendelkezőknek, de reformot ígér a szomszédos közszállítási társaság: ha minden igaz márciustól korlátlan számú ingyenes utazásra lesz lehetőség.
Szatmárnémeti

M49-es gyorsforgalmi: 2026 végére elkészülhet a magyar-román összeköttetés

Sajtótájékoztatóval egybekötött terepszemlét tartottak a szatmárnémeti körgyűrűhoz is csatlakozó M49-es gyorsforgalmi út magyarországi szakaszán, Nyírmeggyesen. Lázár János magyarországi miniszter a frissujsag.ro-nak elmondta: készek a magyarországi elnökségi programban szerepeltetni Románia schengeni csatlakozását.