Belföld

A többség jelenléti oktatást szeretne

A szülők csekély hányada szeretne csak digitális oktatást / Fotó: MTI
2021.09.11 - 11:00

A közvélemény-kutatás augusztus 23. és szeptember 6. között készült 1044 internethasználó körében. A felmérés szerint a szülők 76 százaléka ragaszkodik a jelenléti oktatáshoz — tájékoztat az Agerpres. Csak 8 százalékuk szeretne kizárólag online oktatást, biztonsági okokból. A szülők többi része elfogadhatónak tartja a vegyes oktatási módszert az új tanévben.

A megkérdezettek 41 százaléka leginkább attól tart, hogy az online oktatással gyermekeik hiányosan sajátítják el a tananyagot, mert a diákok és a tanárok között nincs közvetlen kapcsolat. Ugyanakkor 36 százalékuk aggódik amiatt, hogy az iskolák nem hozták meg a megfelelő egészségügyi intézkedéseket, és továbbra is nagy a koronavírus-fertőzés kockázata a tanintézményekben. A felmérés szerint a szülőknek mindössze az egyharmada értesült arról, hogy milyen szabályok szerint zajlik az oktatás az új tanévben, kétharmaduk megvárja az iskolakezdést, és akkor fog tájékozódni ezekről az információkról.

Ugyanakkor a szülők 61 százaléka legalább részben beszerezte gyermekei számára az iskolakezdéshez szükséges tanszereket, míg húsz százalékuk inkább megvárja a pedagógusok tájékoztatását arról, hogy milyen eszközök megvásárlására van szükség. A felmérésből kiderül az is, hogy a szülők 44 százaléka 500 és 1000 lej közötti összeget költ tanszerekre. Kevesebb mint 500 lejt költ 34 százalékuk, és 1000 lejnél többet 22 százalékuk.

K.T.

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Bölcsődei, napközis és iskolai tanévkezdés Lázáriban

Mintegy félezer gyerek számára kezdődött meg a tanításii év hétfő reggel.
Szatmárnémeti

Új horizont a házi feladatok világában

Nyűg a házi feladat amióta kitalálták, ennek ellenszerét kereste egy Erasmus+ programba bekapcsolódva a Kölcsey Ferenc Főgimnázium csapata. Az eredmény minden tanár és minden diák számára elérhető, térítésmentesen.
Szatmárnémeti

Elsőként a másodikosok vizsgáznak

Megkezdődött a másodikosok, negyedikesek és hatodikosok országos képességfelmérő vizsgája. Az oktatási szaktárca közleménye szerint a felmérések a május 13–29. közötti időszakban zajlanak, összesen több mint 500 ezer tanuló tudását mérik fel.