A tizenhatodik már nem jött össze

2022.05.22 - 13:34

Megszakadt egy tizenöt meccses pozitív sorozat: a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata a Liga 3 utolsó előtti fordulójában vereséget szenvedett, az alsóház éllovasa, a Zilahi SCM 2–1-re nyert szombaton, Szatmáron.

cropped-vskZilah-2
Az idénybeli utolsó hazai meccsét játszó SZVSK jól kezdte a meccset, és Kanalos Tony már a második percben vezetést szerezhetett volna, azonban ajtó-ablak helyzetből óriásit bombázott mellé. A folytatásban is a szatmári legények irányítottak, és semmi sem vetítette előre azt, ami a 25. perctől következett. Még a zilahiak vezető találata is kicsit a semmiből jött: Vadim Călugher kapott labdát a 16-oson belül, lefordult védőjéről, illetve a helyéről kimozduló Iulian Anca-Tripről, és az üres kapuba rúgott (0–1).

cropped-vskZilah1-1
Teljesen összeomlott a szatmáriak játéka, a folytatásban ugyanis – néhány erőtlen lövést leszámítva – már teljesen veszélytelenek voltak a szatmári származású Bogdan Miron kapujára.
A szünet sem hozott változást a szatmáriak játékába, a zilahiak viszont az 51. percben – Răzvan Prodan kezezése után – 11-esből a második gólt is megszerezték.

cropped-vskZilahZsiga-1
Nem tudott felállni a gödörből az SZVSK, Csik Tibor vezetőedző pedig már hármas cserével próbálta felrázni a csapatát. Az Antonio Pașca, Alex Bonea, Raul Ziman trióból azonban csak utóbbi kettő hozott némi változást a szatmáriak játékában. Boneának volt egy erőtlen próbálkozása, Ziman viszont tizenhat méterről kilőtte Miron kapuját (1–2). Még tíz perc játékidő maradt ezután a mérkőzés végéig, vagyis lett volna idő az egyenlítésre, viszont ötlettelen volt a szatmári játék, végül a zilahiak megérdemelten nyertek.

cropped-vskZilahBonea-1
Ezzel az is eldőlt, hogy a szilágysági csapat zár majd az alsóház táblázatának az élén, azonban az SZVSK-nak még küzdenie kell majd, hogy legalább a (megérdemelt) második helyet megőrizze a bajnokság végén a táblázatban. Ehhez győzni kell majd Szilágysomlyón a Sportul elleni idényzáró mérkőzésen.

Mestermérleg

cropped-vskZilahKispad
„Már az előző meccseken is figyelmeztettem, hogy egyeseknél vakációs hangulat van. Nem ugyanaz volt a hozzáállás, mint az előző meccsekent. Megjött az első vereség, és most már függünk a többi eredménytől, hogy legalább a második helyünket megőrizhessük. Ma inkább »szájból« volt a játék, kevésbé volt pályán, konkrétan. Le kell vonni a tanulságokat. Volt egy célkitűzés, most fel kell kössük a gatyánkat, hogy a második helyet megőrizzük” – mondta lapunknak Csik Tibor.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, PLAYOUT, 9. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Zilahi SCM 1–2

Gólszerzők: Raul Ziman 83., illetve Vadim Călugher 26., Adrian Șter 51. (11-esből)

SZVSK: Iulian Anca-Trip – Eduard Dobrai, Răzvan Prodan, Călin Vădan, Flaviu Ionescu (Michel Fedorca ,46.), Kanalos Tony, Adrian Bura, Zsiga Ervin (Raul Ziman, 56.), Barth Kevin (Alex Bonea, 56,), Gabriel Cădar (Luca Tincău, 46.), Cosmin Zamfir (Alexandru Pașca, 56.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Zilah: Bogdan Miron – Florin Pop, Bogdan Șandru, Mihai Onicaș, Alexandru Mare, Vadim Călugher, Alexandru Sorian (Logon Romaric, 83.), Mihai Forna, Sebastian Culda (Raul Stanciu, 83.), Cosmin Meșter (Sebatian Nicoraș, 80.), Sergiu Pop (Adrian Șter, 39.). Vezetőedző: Alexandru Pop.

Nagysomkúti Progresul – Luceafărul Nagyvárad 5–1
Kolozsvári CFR 1907 II – Szilágysomlyói Sportul 2–0

1. Zilahi SCM    9    5    1    3    33–13    44
2. Szatmárnémeti VSK    9    7    1    1    29–8    40
3. Kolozsvári FC CFR 1907 II    9    5    3    1    24–12    39
4. Szilágysomlyói Sportul 2007    9    4    2    3    15–16    37