Belföld

A tanügyminisztérium ezentúl naponta közzéteszi az egyes településeken mért fertőzöttségi arányt

2021.11.24 - 18:29
Sorin Cîmpeanu ügyvivő tanügyminiszter szerdán bejelentette, hogy ezentúl naponta közzéteszik a minisztérium honlapján az egyes településeken mért fertőzöttségi arányt, hogy az iskolák és óvodák ennek függvényében dönthessenek az online, illetve a jelenléti oktatásról.

Ha egy településen 3 ezrelék alá csökken a fertőzöttségi arány, az illető település óvodái és iskolái már másnaptól áttérhetnek a jelenléti oktatásra. Ezt az illető tanintézmény igazgatótanácsa dönti el, és értesíti róla a tanfelügyelőséget. Ennek érdekében a tanügyminisztérium minden nap közzéteszi a honlapján az egyes településeken mért fertőzöttségi arányt - közölte a szaktárca.

A péntekenként mért fertőzöttségi ráta tehát már nem mérvadó az oktatás módjának eldöntésében. A pénteki adatok csak az oktatási intézmény munkaközösségének átoltottsága tekintetében mérvadók, azokon a településeken, ahol a fertőzöttségi ráta 3 ezrelék fölötti - emlékeztet a miniszter.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Enyhülnek az oktatási alkalmazási korlátozások

Megteremtenénk a lehetőséget arra, hogy az iskolák és óvodák kisegítő és adminisztratív személyzetet alkalmazhassanak.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.