A Talna nyerte a rangadót, Pettyénben győzött Óvári

2018.10.28 - 21:09

Simán nyerte a Liga 4 rangadóját az Avasújvárosi Talna labdarúgócsapata: az A-csoport veretlen együttese 6–1-re verte a széria eddigi százszázalékos alakulatát, az Avasfelsőfalui Energiát.

Az elmúlt szezon megyei bajnoka ebben az idényben is remekelt, hiszen a mezőny leghatékonyabb játékát mutatta: meccsenként átlagban 6,1 gólt rúgtak. Persze a Talna sem panaszkodhatott, hiszen a második leggólgazdagabb csapat a megyében. Ugyanakkor mindkét együttes védelme a második és harmadik helyen szerepelt a megyei alakulatok külön táblázatában (1. VSK Olimpia 2 kapott gól, 2. Energia 3, 3. Talna 4). Így adva volt a „recept” egy jó, kiegyensúlyozott mérkőzéshez. Viszont a papírforma nem érvényesült, a Talna ugyanis leiskolázta az Energiát. A gólgyártást negyed óra játék után Ioan Boje kezdte egy 11-esből szerzett góllal, majd öt perccel később Denis Filip is betalált, de a szünet előtt Casian Bere is betlált, a 4–0-s félidei eredményt pedig Boje állította be. Fordulás után a Talna játékosa ugyanott folytatta, ahol abbahagyta, és mesterhármast jegyzett (5–0). Daniel Neamț becsületgólja vélhetően nem esett jól az újvárosiaknak, ugyanis a mérkőzést Boje negyedik találata zárta (6–1).

A győzelemmel a Talna visszavette a vezetést az A-csoportban. Így viszont ez az egyetlen negyedosztályos széria, amelyet nem százszázalékos alakult vezet.

A B-csoportban ugyanis a Szatmátnémeti VSK Olimpia hozta a kötelezőt, és Bodgan Faur, Raul Rilti és Schwarzkopf István találataival 3–0-ra verte az Erdődi Cetatét.

Az eddigi második helyezett, a Pálfalvi Unirea viszont nem hozta a kötelezőt, és a Liga 4 9. fordulójának legnagyobb megelepetését okozva hazai pályán kapott ki 4–1-re a vendég Óvári Someşultól (képünkön). Az Unirea 1–0-ra vezetett a szünetben Botos Dániel góljával, innen fordított a második játékrészben az óvári alakulat, megszerezve idénybeli második győzelmét: Berei Roland egyszer, a karatéka Kalocsai Zoltán pedig háromszor talált be, összesen 12 perc alatt.

Ugyanakkor Szamosdob is megszerezte idénybeli első siker, Vetésnek több gólt rúgott, mint az előző hat bajnokiján összesen.

A C-csoportot is a százszázalékos Kaplonyi AS vezeti. A széria favoritja, a Nagykárolyi VSK Victoria viszont lassan leszakad az AS, Schamagosch élbojtól, hétvégén Érendréden ikszelt.