Belföld

A szombati volt az idei nyár eddigi legmelegebb napja

2025.07.27 - 09:22
Rekordhőség szombaton: 114 állomáson dőlt meg a napi melegrekord, Calafaton 43,4 fokot mértek. Vasárnap 50 helyen a minimumhőmérsékleti rekord is megdőlt – közölte az ANM.

A szombati volt az idei nyár legmelegebb napja, vasárnap reggel pedig az ország 50 meteorológiai állomásán is napi minimum-hőmérsékleti rekordot mértek - nyilatkozta a Digi24 televíziónak az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vezérigazgatója.

Elena Mateescu szerint július 26-a, szombat volt eddig az idei nyár legmelegebb napja, amelyen 114 meteorológiai állomáson is megdőlt a napi melegrekord. Huszonhárom állomáson a 40 Celsius-fokot meghaladó maximumokat jegyeztek szombaton, Calafaton például 43,4 fok volt. Bukarestben mindhárom meteorológiai állomásnál megdőlt a nap eddigi melegrekordja.

"A rekordok sorozata vasárnap reggel folytatódott, ugyanis 50 állomáson is a legalacsonyabb július 27-i minimumhőmérsékletet mérték" – mondta a szakember.

Mateescu szerint hétfőn az ország délkeleti területein kitart a hőség, az ország többi részén azonban visszaesik a csúcsértékek, nyugaton és északon 25-26 fokig. Az ezt követő napokban sokfelé várhatók záporok, zivatarok, helyenként jelentős mennyiségű csapadék, a sokévi átlagnak megfelelő 21 és 34 fok közötti hőmérséklettel. 

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Piacok: vigyázzunk, hogy mit, hol és mikor vásárolunk!

Az ilyen nagy forróságban érdemes különös figyelmet fordítani a részletekre a romlandó élelmiszerek beszerzésekor.
Szatmár megye

Vörös hőségriadó Szatmár megyében

Árnyékban a negyven fokot is elérheti a hőség vasárnap, hétfő reggelig lesz érvényben a harmadfokú jelzés.
Szatmár megye

A kutyákra is figyelni kell a hőségben

A nyári kánikula idején az emberek mellett az állatok, főleg a négylábúak is számos veszélynek ki vannak téve.