A szokásos 1–0, de itt a három pont

2015.03.07 - 15:57

Beparkolta a buszt a kapuja elé” a vendég Resicabányai Metalaul labdarúgócsapata, amely elvileg az élvonalba való feljutásért küzd, de az elmúlt szombaton alárendeltje volt a házigazda Szatmárnémeti FC Olimpiának. A szatmári legények fölénye egyértelmű volt.

A várakozásoknak megfelelően, viszonylag kiegyenlített mérkőzést hozott a Szatmárnémeti FC Olimpia – Resicabányai Metalul bajnoki találkozó, de szombat délben Csik Tibor vezetőedző tanítványai megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.

Mintegy ezer néző előtt, kellemes tavaszi napsütéses időben a szatmári legénység határozottan kezdte a találkozót és az első pillanattól a kapu elé szorította be ellenfelét.

Igaz, Daniel Oprinţa edző tanítványai sem erőltették a támadójátékot, egyetlen veszélyes helyzetük Vlaicu nevéhez köthető, aki a 10. percben kevéssel a kapu felé fejelt. Túloldat viszont Bujor és Villand is veszélyeztettek, utóbbinak a 17 méteres bombalövése csak milliméterekkel ment Zimmermann kapuja mellé.

Fordulás után kissé leült a mérkőzés, de továbbra is csak az Olimpia játékában volt ott gólszerzési lehetőség. A csereként beállt Sălăgeanu 16 méteres szabadrúgása után megpattant a labda a sorfalon, így milliméterekkel ment a vinkli mellett, Rus fejese tévesztett célt kevéssel, majd Faur beadását Zimmermann a felső lécre mentette. Ért a szatmári gól , amit az egy perccel korábban csereként beállt Selagea szerzett meg: Munteanu kigurított labdájára az Olimpia játékosa ziccerben maradt, majd bal oldalról laposan, Zimmermann alatt a hosszú sarokba gurított.

Az ellenfél csak a hajrában „parkolta ki a buszt a kapuja elől”, de gólt nem tudott szerezni, így az Olimpia teljesen megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Az utóbbi négy Olimpia – Metalul meccsből egyébként az utóbbi három bajnoki 1-0-lal ért véget.

Opriţa a találkozó után azt mondta, a csapata megérdemelte volna a döntetlent. Bizonyára örült volna az iksznek, tekintve, hogy tanítványai semmit mutattak a pályán 89 percen keresztül. Viszont a Steaua egykori játékosa úgy látta, hogy kiegyenlített küzdelem volt a pályán. „Szerintem a döntetlen igazságos eredmény lett volna. Nehéz meccsre számítottunk Szatmáron, és ez így is történt. Nem tudom, hogy lesz-e olyan csapat, amely pontokat szerezz majd az Olimpia otthonában. Rutinos játékosai vannak, és ma a juniorok tekintetében is jobbak voltak” – hangsúlyozta Opriţa.

„Gratulálok a fiúknak és köszönöm a közönségnek, hogy végig buzdítottak minket – kezdte a bajnokit követő sajtótájékoztatón Csik Tibi. – Ezen a találkozón egyértelmű volt a fölényünk. Nem minden esetben a táblázat aktuális helyzete határozza meg a két csapat közötti erőviszonyt. A kispadunk most olyan erős, hogy onnan bármikor, bárkire számíthatok. Ezt bizonyította Selagea is. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy húsz kezdőjátékosom van a jelenlegi keretben” – tette hozzá a szakvezető, aki elmondta, Mureşan sérülése nem olyan súlyos, hogy meccset kéne kihagyni. A találkozó 90. percében ugyanis összefejelt a resicai Tătaruval és felszakadt a szemöldöke. Mindkét játékos befáslizott fejjel fejezte be a mérkőzést.

„Nagyon örülök annak, hogy így sikerült a bemutatkozásom a szatmári közönség előtt. De ez a győzelem a csapat sikere. Nagyon jól érzem itt magam, jó a hangulat, profi a szakmai stáb és egységes a csapat. Remélem, hogy újabb győzelmek követik a mai sikert” – nyilatkozta a télen szerződtetett Selagea, aki azelőtt az élvonalbeli Rapid játékosa volt.

A szatmári legényekre szombaton egy nagyon nehéz meccs vár. A Nagyváradi FC Bihor az első tavaszi meccsen nehezen adta meg magát resicán (1–0), az elmúlt szombaton pedig több mint 50 percet játszott emberhátrányban otthon az éllovas temesváriakkal szemben, így is a Poli csak a hajrában tudott egyenlíteni (1–1). Március 14. az Olimpiát látja vendégül a váradi alakulat.

Liga 2, 2-es Csoport, 18. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Resicabányai Metalul 1–0 (0–0).

Gólszerző: Selagea 80. perc.

FC Olimpia: Anca Trip – Muntean, Bic (Sălăgeanu 46. perc), Faur (Selagea 79.), Heil, Bujor (Feier 62.), Mureşan, Villand, Onicaş, Iuhas, Rus.

Metalul: Zimmermann – Creţu, Tătaru, Dandea, Aniţoiu, Bărbulescu, Ionescu Ad. (Ionescu Cl. 83.), Vasile, Szabó, Vlaicu (Szijj 85.), Buhăescu (Fehér 75.).

KATTINSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!