Szatmárnémeti

A Szociális Gondozás Napjai Szatmárnémetiben

2013.03.21 - 10:22

Hetven Szatmár megyei szakember gyűlt össze 2013. március 20–án a Szociális Gondozás Napjai elnevezésű rendezvénysorozat első napján szervezett szakmai találkozón, tudtuk meg Mihaela Motoctól.

A Szociális Munkások Országos Kollégiuma minden év márciusában megszervezi a Szociális Gondozás Napjai elnevezésű rendezvénysorozatot. A szervezők célja az, hogy minél szélesebb körben megismertessék a szociális gondozás fontosságát a társadalomban, s hogy ez a még gyerekcipőben járó hivatás elnyerje a megérdemelt megbecsülést. Szatmár megyében március 20. és 22. között tartják a háromnapos szakmai találkozót, melynek megnyitójára március 20–án került sor a szatmárnémeti Vasile Goldiş Nyugati Egyetemen, ahol előadásokat hallhattak a szakma képviselői. Rákövetkező nap a szatmárnémeti újközpontban a szakmában tevékenykedő állami és nonprofit szervezetek mutatkoznak be 13 és 17 óra között. A standoknál szolgálatos szakemberek tájékoztatják az érdeklődőket arról, hogy milyen szociális szolgáltatásokkal tudják segíteni a rászorulókat, vagy akár elérhetőségeiket is megadják azoknak, akik egy későbbi időpontban óhajtják a szervezeteket felkeresni. Míg a harmadik napon, azaz március 22–én iskolákba látogatnak el a szociális munkások, hogy hivatásukról, a munkájuk során szerzett tapasztalatokról beszéljenek a diákoknak.

Második alkalommal

Mint a Szociális Munkások Országos Kollégiuma szatmári fiókszervezetének vezetője, Mihaela Motoc a rendezvénnyel kapcsolatban elmondta, a második alkalommal megszervezett találkozón 70 szakember gyűlt össze a megye minden szegletéből. Mint megtudtuk, megyénkben 25 polgármesteri hivatal alkalmaz szakképzett szociális munkást, ám az egyelőre központilag befagyasztott munkahelyekre nem lehet alkalmazni új munkaerőt. Amit sajnálattal, de tudomásul kell venni. De bízik abban, hogy az egyetemekről kikerülő fiatal szakemberek megtalálják a módját annak, hogy képességeiket és a megszerzett tudást a gyakorlatban is kamatoztassák. Ez azért is fontos, mert a szakképzett személyzet munkája minőségileg jobb, mint a szakképzetlené, többet tud tenni azért, hogy a kilátástalan helyzetbe jutott emberek ne szoruljanak a társadalom perifériájára — magyarázta az igazgató.

Karikás Enikő