A Szatmár-Németi Református Egyházközség gyülekezeti termében vasárnap tartotta meg az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára szervezett megemlékezést a Szent István Kör.
A gyülekezeti terem meghitt hangulata kiváló keretet teremtett a forradalomra való megemlékezésnek. A népes közönség előtt Sipos Miklós lelkipásztor mondott imát, majd Szőcs Péter, a Szent István Kör elnöke köszöntötte a résztvevőket.
Az RMDSZ nyolcvan 1956-os erdélyi forradalmárt tüntetett ki a hétvégén megtartott megemlékezéseken. A forradalom erdélyi résztvevői Szabadság-szobor emlékérmet és emléklapot vehettek át az RMDSZ vezetőitől, amelyek a szövetség háláját fejezik ki azért, hogy az erdélyi magyarok biztonsággal tervezhetik jövőjüket szülőföldjükön. Az RMDSZ ügyvezető elnöksége kezdeményezésére több film is elkészült a résztvevők visszaemlékezéséről olyan településeken, ahol a magyarországi szabadságharccal kapcsolatos szimpátiatüntetésekre, megmozdulásokra került sor. A szövetség tiszteletét, háláját fejezte ki azon személyek iránt, akik e sorsfordító időben kiálltak a magyarországi események, saját magyarságuk és szabadságuk mellett. A szatmárnémeti megemlékezésen Negreanuné Botos Valéria vehette át a díszoklevelet és az emlékplakettet Kereskényi Gábor polgármestertől és Magyar Lóránd városi tanácsostól. Az eseményen elhangzott Márai Sándor Mennyből az angyal című verse, majd Thoroczkay Sándor történelemtanár, a Szent István Kör tiszteletbeli elnöke ismertette az 1956-os forradalom és szabadságharc főbb mozzanatait, kitérve annak okaira és következményeire. Az előadást Szőcs Péter azzal egészítette ki, hogy Romániában is voltak megmozdulások, de nagyon sok személyt koholt vádak alapján ítéltek el, hogy csökkentsék a kisebbségi jogokat és összevonhassák a Babeş és a Bolyai egyetemeket.
Ez alkalommal nyílt meg Paulovics László grafikus-festőművész egyéni tárlata, ami az 1956-os eseményekkel kapcsolatos grafikákat és festményeket tartalmazza, a tárlatot a hónap végéig lehet megtekinteni. A kiállított művekről előbb Szőcs Péter beszélt, majd maga a festő külön-külön beszélt a tizenegy alkotásáról. Az esemény kötetlen beszélgetéssel ért véget.