Az Apaserv Satu Mare Rt. által lebonyolított, a Kohéziós Alap a Nagy Infrastruktúra Operatív Program 2014-2020 révén finanszírozott nagyberuházás keretében 2023. december 1-jéig teljes egészében megvalósultak és átvételre kerültek a Kolcs község, valamint Szamosborhíd község területén előirányzott munkálatok (CL09-es szerződés); a Nagytarna község területén előirányzott munkálatok (CL04-es szerződés); a Batarcs községhez tartozó Tamásváralján megépült az új víztároló, valamint befejeződtek az avasfelsőfalui vízmű bővítési munkálatai (CL11-es szerződés). A CL07-es és CL04-es (Batarcs község), a CL02.3-as és CL10-es szerződésekbe foglalt munkálatok befejeződtek, következik az átvételük.
Az ivóvízhálózat bővítésének és modernizálásának munkálatai több Szatmár megyei településen is megvalósultak, jelentősen hozzájárulva ezzel Erdőd, Lajosmajor, Komorzán, Kökényesd, Turc, Nagytarna, Avaspatak, Tasnád, Szamosdob, Aranyosmeggyes, Avasfelsőfalu, Lunaforrás, Túrvékonya, Szamosborhíd és sok más település lakójának életminőségének javulásához, biztosítva a folyamatos, fennakadások nélküli vízszolgáltatást, a vízveszteségek csökkenését, s ezáltal a vízforrások hosszú távú megőrzését.
Csedreg, Érkávás, Gencs, Tasnádszántó, Avasújfalu, Lajosvölgy, Mózesfalu, Érszentkirály, Kisfalu, Szamosberence, Szatmárgörbed, Szamosveresmart, Újtelep és más településeken a vízhálózat kiépítésének munkálatai valósultak meg, biztosítva ezáltal a lakosság hozzáférését a jó minőségű, tiszta ivóvízhez. Ezzel párhuzamosan zajlottak a csatornahálózat bővítésének munkálatai, többek között Erdőd, Felső- és Alsóberekszó, Komorzán, Halmi, Avasújváros, Kökényesd, Turc, Túrterebes, Batarcs, Ugocsakomlós, Tamásváralja, Nagytarna, Tasnád, Szamoskrassó, Szamoslippó, Aranyosmeggyes, Mikola, Avasfelsőfalu településeken, megoldva ezzel az eddigi szennyvíz-gazdálkodási problémákat, és hatékony, valamint higiénikus szolgáltatást biztosítva a lakosság számára.
A vízminőség biztosítása érdekében felújításra kerültek egyes vízművek, illetve újak épültek Erdőd, Lajosmajor, Komorzán, Turc, Batarcs, Bogdánd, Korond, Szilágyszér, Érkávás, Mezőterem, Nagytarna, Tartolc, Lajosvölgy, Királydaróc, Aranyosmeggyes, Vadaspuszta, Szatmárnémeti, Kökényesd, Ugocsakomlós, Tamásváralja, Tasnád, Szamoskrassó, Szamoslippó, Mikola, és Avasfelsőfalu településeken. Emellett szennyvíztisztító telepek épültek Avasújváros, Túrterebes, Batarcs, Tartolc és Aranyosmeggyes településeken, amelyek hatékonyan csökkentik a szennyvíz környezetszennyező hatásait, meggátolják annak Szatmár megye hidrográfiai hálózatába való beszivárgását.
A Csedregben, Szaniszlón, Mezőteremen, Csanáloson, Avaspatakon, Tartolcon, Tasnádszántón, Nagykolcson, Dobrácsapátiban, Szamoskóródon, Kiskolcson, Szamosdobon, Petén, Szárazberken, Sándorhomokon, Sárfaluban, Szatmárgörbeden Lunaforráson, Túrvékonyán, Szamosborhídon és Újtelepen kialakított új szennyvízhálózat jelentősen csökkenti a szennyezés veszélyét és segíti a hatékony szennyvíz-gazdálkodást.
A projekt keretében egy másik fontos tényező volt a magasfeszültségű áramhálózat felújítása a kakszentmártoni vízműnél, valamint egy iszapkezelő állomás kiépítése a szatmári szennyvíztisztító telepen.
A projekt gyakorlatba ültetése elősegítette a Szatmár megyei ivó- és szennyvízhálózat infrastruktúrájának modernizálását, megfelelővé téve ezáltal az Európai Uniós, vízminőségre vonatkozó követelményeknek. A lakosság életminőségének és egészségmegőrzésének javítása mellett a projekt vitathatatlan és jelentős hasznot hoz a környezetvédelem terén is, csökkentve a Szatmár megye hidrográfiai hálózatát érő negatív hatásokat, ugyanakkor a régió gazdasági fejlődését is elősegítette, hiszen a beruházások kivitelezésének idején új munkahelyek jöttek létre.