A Steaua továbbment, az Astra kiesett a BL-selejtezőből

2016.08.04 - 19:13

Egyik szeme sírt, a másik nevetett a román futball kedvelőinek a Bajnokok Ligája szerda esti harmadik selejtezőkörének visszavágóján: az Astra kudarcot vallott Dániában, míg a Steaua sikerrel járt itthon.

A Steaua remekül kezdte a szerda esti mérkőzést a cseh Sparta Praha ellen. A első mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszó bukarestieknek egy gól nélküli döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz. Laurenţiu Reghecampf játékosai azonban már az első percekben átvették az irányítást: Mihai Pintilii, Gabriel Enache és Hamroun sorra veszélyeztették a csehek kapuját. A 31. percben ismét megvillant a piros-kékek és a román futball reménysége, Nicolae Stanciu, aki kapásból kilőtte a felsőt. A 23 éves középpályás szépségdíjas találatával a bukarestiek nemcsak a szerda esti meccsen, de az összesítésben is előnyhöz jutottak. Ezt növelhették volna a 38. percben egy újabb bomba góllal, de Gabriel Tamaş saját térfeléről megeresztett lövése a felső lécen csattant. A csehek a szünet előtt egyenlíthettek volna, de David Lafata lesből talált be, ezért a játékvezető érvénytelenítette a vendégek találatát. A második félidőt is a Steaua kezdte jobban. Hamroun újabb lehetőséget puskázott el, majd a meccs kulcsmomentuma következett. Jakub Brabec csúnyán lerúgta Bojan Golubovićot, amiért megkapta második sárgáját, és korábban vonulhatott az öltözőbe társainál. Az emberelőnyt kihasználva Tamaş labdaszerzése után Vlad Achim passzolt vissza a védőhöz, aki remekül középre gurította a labdát az ezúttal sem hibázó Stanciunak. A fiatal tehetség duplájával beállította a meccs végeredményét, ami összesítésben 3–1-es továbbjutást jelentett a Steaua számára. A bukarestiek már biztosan ott vannak az Európa Liga csoportkörében, de esélyük van bejutni a Bajnokok Ligája főtáblájára is. Látva az ellenfeleket azonban kevés olyan ember van, aki biztosra venné a bukarestiek helyét Európa legjobbjai között. A mai sorsoláson kiderül, hogy a Manchester City, Porto, Ajax Amsterdam és Borussia Mönchengladbach közül melyik lesz a Steaua ellenfele a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében. A BL-ben érdekelt másik román csapat, a tavalyi bajnok Astra Giurgiu csúnyán leszerepelt Dániában, az FC Köbenhavn otthonában. A hazai pályán elért 1–1-es döntetlen után Marius Şumudică legénysége bizakodva utazott Koppenhágába. A hazaiak azonban hamar megmutatták, kinek hol a helye. Andreas Cornelius duplájával, illetve Federico Santander találatával már az első félidőben eldőlt, hogy az Astra „csak” az Európa Liga utolsó selejtezőkörében folytatja. A Liga 1 címvédője azonban olyan ellenfeleket kaphat, mint az Olympiacos, Shakhtar, Lille, Spartak Moszkva vagy a Hertha Berlin.

Eredmények: Happeol Ber-Sheva – Olympiacos 1–0, Young Boys – Shakhtar Donyeck 2–0, Salzburg – Partizani 2–0, PAOK – Ajax 1–2, Monaco – Fenerbahce 3–1, Legia – Trencin 0–0, Celtic – Astana 2–1, Anderlecht – Rostov 0–2. Továbbjutott: Happoel, Young Boys, Salzburg, Ajax, Monaco, Legia, Celtic, Rostov.