A Steaua tartalékosan is nyert Macedóniában

2013.07.24 - 15:24

Bravúros teljesítményre lett volna szüksége a Győri ETO-nak az izraeli Maccabi Tel-Aviv ellen a hazai vereség után a Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, de a magyar csapat nem tudott csodát tenni: az izraeliek (Paulo Sousa tanítványai) magabiztosan, százszázalékos ziccereket rontva is nyertek 2–1-re, így ők léptek tovább a harmadik selejtezőkörbe, amelyben a Basel vár rájuk.

A Steaua tartalékosan is legyőzte Macedóniában a honi bajnok Vardar Szkopjét, így a bukarestiek is kettős győzelemmel kvalifikálták magukat. Laurenţiu Reghecampf edző tanítványait vendégül látó macedónok ezúttal is „olcsón úszták meg” a Steaua elleni összecsapást, ugyanis a román bajnok már az első fél óra után vezethetett volna legalább hárommal. Az újonc Piovaccari miután megszerezte első találatát a Steaua színiben (1–0, 23. perc) egy látványos ollózással növelhette volna az előnyt, majd Stanciu emelése a kapufáról pattant le, az ismétlést pedig hárítani tudták a macedónok. A Vardar azonban hazai közönség előtt bátrabban játszott mint egy héttel ezelőtt, Bukarestben, többet támadott, és a szünet előtti pillanatokban egyenlíteni is tudott. Fordulás után kiegyenlített volt a játék, majd a 73. percben Bourceanu ismét előnybe hozta a Steauát. Ezt követően Stanciu ismét kapufára lőtte a labdát, majd a hosszabbítás perceiben Tătăruşanu mentett egy „ajtó–ablak” helyzetben, így maradt a 2–1-es román siker, és a Steaua készülhet a Dinamo Tbilisi elleni párharcra. A grúzok egyébként 9–2-es összesítéssel búcsúztatták a feröeri EB/Streymurt.

A BL–selejtező 3. fordulójának első mérkőzéseit a jövő héten rendezik.

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, visszavágó

Maccabi Tel–Aviv – Győri ETO FC 2–1 (Ben Haim 25. perc, Zahavi 79., illetve Martínez 86.); továbbjutott: a Maccabi, 4–1-es összesítéssel

Vardar Szkopje – Steaua 1–2 (Kosztovszki 45+1., illetve Piovaccari 23., Bourceanu 73.); tj.: a Steaua, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel.