A Steaua nyerte a Szuperkupát

2013.07.11 - 16:28

Története során hatodik alkalommal nyerte meg a Román Szuperkupát a Bukaresti Steaua labdarúgócsapata.

Laurenţiu Reghecampf edző bajnoki címvédő tanítványai szerda este a fővárosi Naţional Arénában 3–0-ra verték a Román Kupa 2012/13-as kiírásának a győztesét, a Petrolul Ploieşti együttest.

A prahovaiak nem voltak egyenlő ellenfelei a bukarestieknek. A Steaua így is „csak” 21. percben szerzett vezetést, ekkor Nikolics vette be Pecanha kapuját. A 30. percben emberhátrányba került a Petrolul, miután Yamissinak, a második sárga után, a piroslapot mutatta fel Ovidiu Haţegan játékvezető (az így megítélt 11-est Bourceanu hagyta ki). Két perccel később pedig Szukala csúsztatta fejjel a labdát a ploieşti-i kapuba (2–0), majd a szünet előtt Pintilii is kilőtte a vendégek kapuját (3–0), ami lecsillapította a kedélyeket. A második félidő a „tilitoliról” szólt, így a Steaua 1994, 1995, 1998, 2001 és 2006 után ismét megnyerte a Szuperkupát. A Petrolul pedig sopánkodhat, ugyanis 95 után ismét elvesztette a döntőt (akkor is Steauától kapott ki, akkor 2–0-ra).

Szuperkupa: Steaua – Petrolul Ploieşti 3–0 (Nikolics 21. perc, Szukala 30., Pintilii 41.).